شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۴۷۴
جمعه ۳۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۹

فکرشهر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با اشاره به شناسایی ۲۶ نقطه پر حادثه در محور‌های مواصلاتی استان، گفت: از ۱۰ نقطه پر حادثه ۷ نقطه آن تاکنون رفع مشکل شده و تعداد ۱۶ نقطه پرحادثه دارای شناسنامه و مصوبه هستند.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، عبدالکریم اخترشناس در جمع خبرنگاران، با اشاره به مأموریت سازمان راهداری درخصوص احداث و نگهداری ساختمان‌های پلیس راه اظهار داشت: بازسازی اساسی همه ساختمان‌های پلیس راه در استان در دولت سیزدهم آغاز شده یا در دستور کار قرار دارد.

وی از احداث و بهسازی پاسگاه پلیس راه استان با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد تومان میلیارد ریال خبر داد و خاطرنشان کرد: پاسگاه پلیس راه سیراف- عسلویه با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان تا مهرماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد که نقش به‌سزایی در ارتقای ایمنی کاربران جاده‌ای در قطب انرژی کشور خواهد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از اتمام بازسازی اساسی پاسگاه پلیس راه گناوه با اعتبار ۶.۴ میلیارد تومان خبر داد و اضافه کرد: همچنین بازسازی اساسی ساختمان قرارگاه پلیس راه استان بوشهر و پلیس راه کنگان با اعتبار ۱۶.۳ میلیارد تومان تا خردادماه امسال تکمیل خواهد شد.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های استان بوشهر با بیان اینکه احداث ساختمان فرماندهی قرارگاه پلیس راه استان، پاسگاه جدید پلیس راه شهرستان دشتی و توسعه پلیس راه دالکی جزء برنامه‌های امسال است گفت: درصورت تأمین اعتبار، این طرح‌ها از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر اجرایی خواهد شد.

اخترشناس فعالیت ۵ پاسگاه پلیس راه در استان بوشهر در امر نظارت ترافیک و حمل و نقل جاده‌ای را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به رفع نقاط پر حادثه در جاده‌های استان افزود: در بخش ایمنی جاده‌ای اقدامات مهمی انجام شده که رفع نقاط پر حادثه از آن جمله است.

وی حذف ۱۰ نقطه پر تصادف در جاده‌ای استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: از این میزان تاکنون ۷ نقطه رفع حادثه شده و تعداد ۱۶ نقطه پر حادثه دارای شناسنامه و مصوبه در استان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر نصب ۱۸ کیلومتر حفاظ بتنی نیوجرسی به جای گاردریل با هدف کاهش تصادفات رخ به رخ خودرو‌ها در محور‌های پرتردد را از دیگر طرح‌ها دانست.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های استان بوشهر با اشاره به اجرا ۱۵ کیلومتر روشنایی طولی در جاده‌های استان گفت: خط کشی ۵ هزار کیلومتر و نصب ۲۰ هزار علایم جاده‌ای در سال گذشته اجرا شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر