سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۷۱۰
سه‌شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۳

فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی راه وشهرسازی استان بوشهر از کشف زمین‌خواری و رفع تصرف ۱۰۲ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۸۳۶.۵ میلیارد تومان در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، سرهنگ رضا جعفری، طرح مقابله با زمین‌خواران و تصرف اراضی ملی و دولتی را در اولویت برنامه‌ها اعلام کرد و اظهار داشت: این نوع طرح‌ها با انجام کار اطلاعاتی و بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی از تصرف غیرقانونی جلوگیری و پیشگیری می‌شود.

وی بیان کرد: یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن با سازماندهی نیرو‌های در اختیار خود ضمن اجرا طرح تشدید حفاظت از اراضی و پیشگیری از زمین‌خواری نسبت به رفع تعرض فوری و اجرا احکام قضائی از اراضی اداره کل راه و شهرسازی و اعاده به وضع سابق اقدام می‌کند.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اینکه در یک‌ساله گذشته در ۱۱ عملیات اراضی متصرفه توسط زمین‌خواران شناسایی و رفع تصرف شد گفت: در سال قبل ۱۱۱ عملیات در برخورد با زمین‌خواران توسط یگان حفاظت از اراضی ملی راه و شهرسازی استان بوشهر انجام و بیش از ۱۰۲ هکتار زمین دولتی و ملی رفع تصرف شد.

جعفری، ارزش این اراضی را ۸۳۶.۵ میلیارد تومان دانست و با اشاره به عملیات مقابله با زمین‌خواران در دشتستان بیان کرد: اراضی آزادسازی شده شهر برازجان، ۱۲۰ هزار متر مربع در پشت دانشگاه آزاد و یک‌هزار و ۱۵۰ متر مربع در محله ۶۹ هکتاری برازجان رفع تصرف شد و پس از آن به وضعیت سابق و عادی خود بازگشت.

وی ارزش اراضی رفع تصرف شده یاد شده در دشتستان را ۶۲۰ میلیارد ریال دانست و افزود: در راستای اجرای ماده ۳۸ آیین‌نامه اجرایی قانون زمین شهری و اجرای احکام رفع تصرفات از اراضی، با حضور نیرو‌های یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی و مأموران انتظامی استان بوشهر این میزان از اراضی یاد شده آزادسازی شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی راه شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اموال بیت‌المال نقش مهمی دارند، گفت: شهروندان می‌توانند موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را ضمن تماس با سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند. پس از دریافت گزارش‌های مردمی در کمترین زمان اعضای یگان حفاظت راه و شهرسازی نسبت به رفع تصرف اقدام می‌کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر