پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۷۷۶
شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۴

فکرشهر: رییس شورای شهر شیرینو گفت: صنایع عسلویه مشکلات شدید ترافیکی و زیرساختی برای شهر شیرینو به وجود آورده است.

به گزارش فکرشهر از مهر، «ابراهیم بهمنی» در نشست شورای ترافیک درشیرینو اظهار کرد: صنعت عسلویه مشکلات شدید ترافیکی و زیرساختی برای شهر شیرینو به وجود آورده و کوچه‌های شهر درقلمرو کامیون‌ها شده و اکثر شهروندان شیرینو گلایه دارند.

وی افزود: رانندگان کامیون‌ها و خودرو‌های سنگین در راستای اجرای قانون و احقاق حقوق شهروندی باید وسیله نقلیه خود را خارج از محدوده شهری و در پارکینگ و گاراژ‌ها پارک کنند و از تردد در معابر درون شهری و مناطق مسکونی پرهیز کنند.

بهمنی اضافه کرد: اگرچه بر اساس موادی از قانون برای سلب آسایش همسایه‌ها و ایجاد مزاحمت حتی مجازات‌هایی پیش بینی شده است، اما اینکه این قانون در این مورد خاص صدق می‌کند و یا می‌توان عنوان ایجاد مزاحمت برای همسایه را نیز به آن اطلاق کرد، موضوعی است که نیازمند بررسی بیشتر و کارشناسانه از سوی مراجع ذیصلاع و دستگاه قضایی است.

بهمنی گفت: با توجه به ترافیک موجود در سطح شهر شیرینو به ویژه خیابان اصلی، نیازمند اقدامات ترافیکی بیشتر و با کیفیت تری وجود دارد.

در این نشست مواردی همچون درخواست اصلاح چارت راهور شهرستان، ایجاد ایستگاه پلیس راهور جهت شهر شیرینو، خرید دوربین هوشمند پایش ترافیک و اخذ مجوز، نصب علائم افقی و عمودی تابلو‌های راهنمایی و رانندگی (هدایت مسیر شهری)، قید کردن در بارنامه‌های شرکت‌های محل تخلیه جهت تردد از سه راه عسلویه و بررسی مشارکت شرکت‌های خصوصی در پروژه‌های عمرانی شهری مطرح شد.

آماده کردن طرح ترافیکی ویژه شهر با نظارت راهور و اداره راه، طراحی تابلو اخباری ورود کامیون به شهر شیرینو ممنوع و نصب آن در اتوبان توسط راهداری، پیشنهاد به شهرداری برای اصلاح ورودی شهر (گسترش، زیباسازی و روشنایی) و نصب تابلو‌های ۱۵، ۲۰، ۳۰ کیلومتر مانده به شهر شیرینو و ... کیلومتر شمار در اتوبان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

اصلاح سرعت گیر‌ها طبق استاندارد‌ها با رعایت ضوابط سرعت گیر‌های ترافیکی، نصب تابلو‌های هشداری در سطح شهر، مشخص کردن گذرگاه‌های عابر پیاده (روبه روی مدارس و ...)، مشخص شدن حریم پلیس راه شهر شیرینو با عسلویه و عقب نشینی هتل ها، خوابگاه‌های صنایع از میدان پرچم تا پازارلند جهت اجرای خیابان ۳۲ متری نیز مطرح شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر