شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۸۱۳
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۷

فکرشهر: رییس پلیس آگاهی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در شهرستان بندر کنگان خبر داد.

به گزارش فکرشهر، از پلیس، سرهنگ کارآگاه جوشن سهرابی اظهار کرد: بدنبال اطلاع کارآگاهان بخش مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان کنگان از فعالیت فردی با هویت معلوم در ارتکاب سریالی جرم کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: این متهم با شیوه فروش زمین‌های دولتی با دادن وعده پیگیری و صدور سند ثبتی در بازه ۶ ماهه به افراد مشغول ارتکاب جرم بود که پلیس پس از جمع آوری ادله و مدارک مورد نیاز وی را شناسایی کرد.

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر تصریح کرد: پس از صدور مجوز توسط مرجع قضایی در یک عملیات هدفمند متهم دستگیر و در تحقیقات انجام شده به ارتکاب چهار فقره کلاهبرداری با این شیوه اقرار کرد.

سهرابی ادامه داد: میزان کلاهبرداری اقرار شده توسط متهم ۶۰ میلیارد ریال بوده که پس از تکمیل مراحل تحقیق با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

وی بیان کرد: برای پیشگیری از وقوع این جرایم، صحیح و منطقی آن است هر گونه معامله و خرید و فروش املاک با انجام تشریفات و فرآیند قانونی از جمله استعلام از دستگاه‌ها و مرجع صدور سند و دفاتر ثبت اسناد و رعایت ضوابط قانونی انجام شود.

رییس پلیس آگاهی استان بوشهر یادآور شد: شهروندان هر گونه اطلاعات پیرامون فعالیت جاعلین و کلاهبرداران را از طریق سامانه ۱۱۰ مرکز فوریت‌های پلیس برای بررسی و پیگیری قانونی اطلاع رسانی نمایند.

وی ادامه داد: پلیس آگاهی استان با افتخار و حسب شرح وظیفه قانونی ماموریت مقابله با جرایم جعل و کلاهبرداری در فضای حقیقی در سطح استان را با جدیت تمام دنبال خواهد کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر