سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۸۷۶
چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۰

فکرشهر: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر از اجرای بیش از ۵ هزار و ۶۷۰ پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه فنی، عمرانی، امنیت غذایی، اشتغال‌زایی خبر داد و گفت: در این راستا طرح جهاد روشنایی با مشارکت بسیج سازندگی استان اجرا شد.

به گزارش فکرشهر، «خلیل رفعتی» در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، با گرامیداشت سالروز تأسیس بسیج سازندگی به برخی طرح‌های این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: با حمایت و پشتیبانی استاندار بوشهر و هدایت و راهبری فرمانده سپاه استان در سال گذشته در سازمان بسیج سازندگی با انعقاد تفاهم‌نامه طرح‌های مهمی در بخش‌های مختلف اجرا کرد.

وی ارزش سرمایه‌گذاری قرارداد‌های منعقدشده را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: سال قبل بسیج سازندگی استان بوشهر با انعقاد قرارداد ۵۰۰ میلیارد تومان با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی طرح‌های مختلفی اجرا کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر ادامه داد: برگزاری جلسات و نشست‌ها با مجموعه‌های هلدینگ خلیج فارس، ساتا، جانشین وزارت دفاع و همچنین معاونین وزیر نفت در راستای استفاده از ظرفیت صنعت در استان خصوصاً صنایع گاز و پتروشیمی برای نخستین بار در سازمان بسیج سازندگی کلید خورد.

رفعتی بیان کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه با شورای راهبردی و هلدینگ خلیج فارس، یک‌هزار و ۹۹۳ جهیزیه در قالب قرارگاه محرومیت‌زدایی به منظور ترویج ازدواج آسان با حضور رئیس جمهور و برپایی جشن ازدواج آسان در سراسر شهرستان‌های استان اجرا شد.

وی کمک به اجرا پروژه‌های زیرسازی و عمرانی پتروشیمی پارس با اعتبار افزون بر ۱۸ میلیارد تومان را یکی دیگر از اقدامات موثر سازمان بسیج سازندگی دانست و با اشاره به برخی از عملکرد این سازمان در سال قبل تصریح کرد: اجرا دیوار حفاظتی روستای علی آباد برای اولین بار در دشتستان با مبلغ ۸۰ میلیارد تومان و با هدف جلوگیری از طغیان و آسیب به منازل مردم در حاشیه رودخانه فصلی اجرا شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر به پروژه لایروبی شاخه شمالی رودخانه حله با هدف امنیت پایدار غذایی منطقه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: با اجرا این طرح ضمن احیا ۱۲۰ هزار اصله نخل و ۱۵ هزار هکتار اراضی زراعی رضایت و خوشنودی مردم بیش از ۲۱ روستای حاشیه رودخانه حله در پی داشت.

وی از ساخت مدرسه دینی اهل سنت در کنگان خبر داد و افزود: اجرایی شدن پروژه‌های زیرساختی با اعتبارات ارزش افزوده در ۳۵ روستای فاقد دهیاری شهرستان دشتستان، لایروبی رودخانه چهار روستایی، اجرا ۵۲ هزار متر مربع ایزوگام منازل نیازمندان ساخت سالن ورزشی روستایی در بردخون از دیگر طرح‌های اجرا شده است.

رفعتی از تعمیر و تجهیز ۳۰۰ مسجد استان و مصلای جمعه در نقاط شهری و روستایی استان توسط بسیج سازندگی خبر داد و بیان کرد: در این راستا ضمن اجرا جاده بین مزارع روستایی بیش از ۵ هزار و ۶۷۰ پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه فنی، عمرانی، امنیت غذایی، اشتغال‌زایی توسط بسیج سازندگی استان بوشهر اجرا شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر به اجرا طرح جهاد روشنایی پرداخت و آن را یکی از طرح‌های ماندگار بسیج سازندگی دانست و بیان کرد: طرح جهاد روشنایی در راستای محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال در نقاط کم برخوردار استان بوشهر با مشارکت بسیج سازندگی اجرا شد.

وی از افتتاح ۶۵ نیروگاه خورشیدی به ظرفیت هر کدام ۵ کیلو وات در شهرستان دشتی خبر داد و تصریح کرد: ایجاد یک‌هزار نیروگاه برق خورشیدی در دستور کار قرار دارد که امسال بخش عمده‌ای از آن نصب و راه‌اندازی می‌شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق علیه‌السلام استان بوشهر توزیع یک‌هزار و ۲۰۰ دستگاه کولر گازی، انجام ایزوگام در سطح ۵۲ هزار متر مربع منازل نیازمندان و توزیع ۷ هزار بسته معیشتی میان خانواده‌های نیازمند استان بوشهر را از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی استان بوشهر اعلام کرد.

رفعتی با بیان اینکه رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی سال قبل در استان اجرا شد گفت: این رزمایش با حضور بیش از ۲ هزار نفر از جوانان جهادگر، در مناطق کم برخوردار و با نقش آفرینی بسیج سازندگی در تغییر چهره محرومیت از مناطق مختلف استان برگزار شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر