چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: رئیس پلیس راهور استان بوشهر با بیان این‌که ۸۱ درصد قربانیان حوادث رانندگی در معابر شهری استان در سال ۱۴۰۲ مربوط به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده بوده است، گفت: گروه سنی جانباختگان بین ۱۴ تا ۳۵ سال است...
کد خبر: ۲۰۰۶۹۱۳
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۹

فکرشهر: رئیس پلیس راهور استان بوشهر با بیان این‌که ۸۱ درصد قربانیان حوادث رانندگی در معابر شهری استان در سال ۱۴۰۲ مربوط به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده بوده است، گفت: گروه سنی جانباختگان بین ۱۴ تا ۳۵ سال است.

به‌گزارش فکرشهر از پلیس، سرهنگ محمد صادقی افزود: بر اساس تحلیل آمار جان‌باختگان ناشی از حوادث رانندگی در سال گذشته، ۵۷ درصد آن به موتورسیکلت سواران و ۲۴ درصد به عابران پیاده تعلق دارد.

وی پیرامون علل جان باختن موتورسواران در تصادفات، اظهار داشت: برابر تحلیل‌های سازمان پزشکی قانونی، ۷۵ درصد موتورسیکلت سواران بر اثر ضربات به قسمت سر و جمجمه و خونریزی‌های شدید مغزی جان خود را از دست داده اند؛ بنابراین استفاده از کلاه ایمنی در پیشگیری از مرگ‌و‌میر نقش مستقیم دارد.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر با تاکید بر این‌که نقش کلاه ایمنی به عنوان یک ابزار ساده، ولی محافظت کننده، بسیار تعیین کننده است، گفت: از هموطنان، خانواده‌ها و افرادی که از موتورسیکلت استفاده می‌کنند تقاضا می‌کنیم از کلاه ایمنی استفاده مستمر داشته باشند.

وی دومین عامل جان باختن موتورسواران در تصادفات را ناشی از تردد در معابر بزرگراهی و تردد در زمان‌هایی که سطح معابر به‌علت بارندگی لغزنده است، عنوان کرد و افزود: توصیه پلیس این است که با توجه به افزایش احتمال بروز تصادفات شدید بین موتورسیکلت و دیگر وسایل نقلیه، موضوع تردد نکردن در معابر بزرگراهی و تردد نکردن در شرایط نامساعد جوی و هنگام لغزنده بودن معابر مد نظر راکبان موتورسیکلت قرار گیرد.

سرهنگ صادقی آمار داد: ۸۹ درصد جان باختگان تصادفات موتورسیکلت راکبان آن و ۱۱ درصد ترک نشینان هستند.

وی با بیان این‌که یکی دیگر از عللی که باعث جان باختن موتورسیکلت سواران می‌شود استفاده جمعی از این وسلیه نقلیه است، اضافه کرد: ظرفیت موتورسیکلت برابر طراحی استاندارد و مقرراتی که در آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی پیش‌بینی شده، یک نفر است، اما در پاره‌ای اوقات این وسیله مورد استفاده جمعی خانوادگی حتی تا ۵ نفر هم قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر به رانندگان توصیه کرد در مناطق مسکونی برابر آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی با سرعت مطمئن حرکت کرده، توجه کافی و لازم را به جلو داشته باشند، از صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی خودداری کنند و در محل‌های عبور عابران پیاده حق تقدم عبور را رعایت و ایمن رانندگی کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر