چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: براساس گزارش دریافتی حجم بالای از گونه ماهی ساردین تلف شده در سواحل بندر گناوه مشاهد شده که...
کد خبر: ۲۰۰۶۹۲۳
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۸

فکرشهر: مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: براساس گزارش دریافتی حجم بالای از گونه ماهی ساردین تلف شده در سواحل بندر گناوه مشاهد شده که علت چرایی این موضوع در دست بررسی است.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، عقیل امینی اظهار داشت:باتوجه به اینکه ماهی‌های تلف شده فقط گونه ساردین هست برای علت مگر آن‌ها باید منتظر گزارش تکمیلی کارشناسان شیلات و محیط زیست گناوه ماند.

تلف شدن هزاران ماهی در ساحل گناوه + عکس و فیلم

وی افزود: اگر عامل زیست محیطی باعث مرگ ماهیان یادشده باشد باید افزون بر ساردین سایر گونه‌های آبزی نیز تلف شده باشد برهیمن اساس اظهارنظر در مورد چرایی این حادثه تا بررسی موضوع امکان پذیر نیست.

مدیرکل شیلات استان یادآورشد: هم اینک کارشناسان شیلات و محیط زیست به منطقه محل مشاهده ماهی‌های تلف شده اعزام شده اند.

امینی گفت: باتوجه به اینکه یک طرح پرورش ماهی در قفس نیز در آب‌های خلیج فارس حوزه سرزمینی گناوه در حال اجرا است تاکنون گزارشی مبنی بر ایجاد مشکل زیست میحطی یا تلفاتی دریافت نشده است.

 

تعداد بازدید : 7

 

وی افزود: ماهی ساردین که در زبان محلی " حشینه " نیز گفته می‌شود روغنی و گوشتی سفید و لطیف دارد که به صورت کبابی و سرخ شده مصرف می‌شود.

امینی گفت: ساردین و موتو ماهیان از گروه ماهیان سطح زی ریز هستند که رفتار گله‌ای دارند و در لایه‌های سطحی آب زندگی می‌کنند.

مدیرکل شیلات استان ادامه داد: آب‌های خلیج فارس و دریای عمان زیستگاه مهمی برای این گونه آبزی است.

 

تعداد بازدید : 6
 
 
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر