پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۹۶۸
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۹

فکرشهر: فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان بوشهر از کشف ۲ فقره زمین خواری و رفع تصرف به مساحت ۱۲ هزار و ۹۳۰ متر مربع از اراضی ملی در شهر بوشهر به ارزش ۱۶.۵ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش فکرشهر، سرهنگ رضا جعفری در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به حفاظت از اراضی در بخش‌های مختلف و مقابله با پدیده تصرف غیرقانونی زمین اظهار داشت: حفاظت از اراضی و پیشگیری از زمین‌خواری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و در این راستا از مشارکت مردم، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی قدردانی می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی از شناسایی تصرف اراضی ملی در محله تنگک بوشهر خبر داد و گفت: در ادامه طرح مقابله با زمین‌خواران و تصرف اراضی ملی و دولتی با انجام کار اطلاعاتی و بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی از تصرف غیرقانونی اراضی جلوگیری شد. با اطلاعات کسب شده مبنی بر اینکه مقادیر زیادی از اراضی ملی توسط یک فرد فرصت طلب و قانون‌گریز در بوشهر تصرف شده موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد.

جعفری افزود: پس از بررسی دقیق و میدانی صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد که افرادی به‌صورت غیرقانونی با دیوارکشی در اراضی ملی، اقدام به تصرف ۱۲ هزار و ۹۳۰ متر مربع از اراضی دولتی در شهر بوشهر واقع در محله تنگک‌های دوم و سوم بوشهر کرده‌اند. با تلاش همه جانبه مأموران انتظامی و هماهنگی قضائی و با حضور نیرو‌های یگان حفاظت راه شهرسازی اراضی مذکور رفع تصرف شد.

وی ارزش اراضی رفع تصرف شده در این عملیات را برابر نظر کارشناسان اقتصادی ۱۶.۵ میلیارد تومان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در این عملیات، متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی راه و شهرسازی استان بوشهر تأکید کرد: حفاظت از بیت‌المال، اراضی ملی و منابع طبیعی و مقابله با سودجویان همواره با جدیت و اقتدار در دستور کار پلیس قرار دارد و به شدت با متخلفان و متصرفان اراضی ملی و دولتی برخورد می‌شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر