شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۹۶۹
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۲

فکرشهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس کودکان زیر ۷ سال استان خبر داد و گفت: ۲ هزار و ۱۹۲ کودک به‌صورت تزریقی و خوراکی واکسینه می‌شوند.

به گزارش فکرشهر از دانشگاه علوم پزشکی، حسن ملکی‌زاده در آیین رونمایی از سند رایگان شدن درمان کودکان زیر ۷ سال در استان بوشهر و آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس کودکان زیر ۷ سال اظهار داشت: همزمان با ۱۹ دانشگاه کشور ادغام واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در برنامه جاری ایمن‌سازی کودکان در استان بوشهر اجرایی شد.

وی جمعیت هدف این طرح در استان بوشهر را ۲ هزار و ۱۹۲ نفر اعلام بیان کرد: کودکان از ۲ ماهگی آماده دریافت واکسن پنوموکوک و روتاویروس هستند که به‌صورت تزریقی و خوراکی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: واکسن تزریقی پنوموکوک برای پیشگیری از عفونت‌های ناشی از میکروب پنوموکوک مانند عفونت مغز و ریه و واکسن خوراکی روتاویروس نیز برای پیشگیری از اسهال‌های ناشی از روتاویروس به شیرخواران تجویز می‌شود که شروع برنامه از دانشگاه‌های علوم پزشکی هرمزگان و بوشهر و در شیرخواران ۲ ماهه است.

وی با بیان اینکه واکسن روتاویروس در سنین ۲ تا ۶ ماهگی و همچنین واکسن پنوموکوک در سنین ۲ تا ۱۲ ماهگی تزریق می‌شود تاکید کرد: والدین می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت برای دریافت این واکسن اقدام کنند.

ملکی‌زاده از رایگان شدن خدمات سرپایی و بستری شیرخواران و کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی دانشگاهی سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: با تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، مطابق سیاست‌های کلان حوزه سلامت مبنی بر کاهش سهم مردم از هزینه‌های درمان و در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و به استناد مصوبه هیئت محترم وزیران، هزینه تمامی خدمات بستری، اورژانس تحت نظر، بستری موقت و سرپایی شیرخواران و کودکان زیر ۷ سال به استثنای داروی سرپایی در مراجعه به تمامی مراکز آموزشی و درمانی تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور رایگان شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: تمامی شیرخواران و کودکان تا ۷ سال که دارای بیمه پایه هستند، مشمول این برنامه می‌شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر