چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: با جابجایی فرمانداران ۲ شهرستان جنوبی استان بوشهر سیدعلی هاشمی به عنوان فرماندار جم و سیدمحمد احمدپور به عنوان فرماندار جدید عسلویه معرفی شدند...
کد خبر: ۲۰۰۷۰۰۱
سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۳

فکرشهر: با جابجایی فرمانداران ۲ شهرستان جنوبی استان بوشهر سیدعلی هاشمی به عنوان فرماندار جم و سیدمحمد احمدپور به عنوان فرماندار جدید عسلویه معرفی شدند.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، اکبر پورات شامگاه دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانداران شهرستان جم و عسلویه با گرامیداشت دهه کرامت جایگاه شهرستان جم را برشمرد و اظهار داشت: شهرستان جم با دارا بودن چهره‌های شاخص، نخبگان و علمای اندیشمند در سطح استان بوشهر و کشور زبانزد بوده و در حوزه تأمین انرژی و میزبانی از صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی نقش به‌سزایی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به طرح‌های اجرا شده در در دولت سیزدهم تصریح کرد: در دولت سیزدهم اقدامات موثر در این شهرستان جم انجام شده و در این راستا آب‌شیرین‌کن سیراف به جم وارد مدار شد و در حال تکمیل نهایی است و توسعه راه‌های این شهرستان از جمله مسیر ریز سرچشمه به شهرستان دشتی، راه جم به سیراف در قالب بهسازی و مسیر جم به پالایشگاه هم در دست پیگیری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه فعال‌سازی فرودگاه جم از جمله مطالبات مردم و مسئولین بوده که در دست پیگیری است، افزود: در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان گام‌های خوبی برداشته شده و شاهد افتتاح بخش‌های تخصصی در بیمارستان توحید بوده‌ایم و استاندار بوشهر هم نگاه ویژه‌ای به بخش بهداشت و درمان دارند.

پورات با قدردانی از زحمات و خدمات سیدمحمد احمدپور گفت: آقای احمدپور با ساده‌زیستی، تقوا، پرکار و روحیه جهادی و بسیجی همگرایی و توسعه خوبی در شهرستان جم ایجاد کرد که برای وی در سنگر بعدی آرزوی موفقیت داریم.

وی با معرفی سیدعلی هاشمی به عنوان فرماندار جدید شهرستان جم بیان کرد: آقای هاشمی از افراد توانمند و با تجربه هستند که آخرین مسئولیت ایشان فرماندار شهرستان عسلویه بوده که تصمیم گرفته شد جابجایی بین دو شهرستان صورت گیرد که امیدواریم در این شهرستان هم موفق باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اظهار کرد: تعامل با امام جمعه، استفاده از ظرفیت نخبگان، جوانان، جریان انقلاب و صاحب‌نظران به ویژه در تحقق شعار سال از فرماندار جدید انتظار می‌رود اقدام جدی داشته باشند و حضور مستمر در بین مردم، فسادستیزی، حمایت از منابع انسانی و اولویت‌بندی برنامه‌ها و پروژه‌های توسعه‌محور و نیمه‌تمام شهرستان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی با معرفی سیدعلی هاشمی به عنوان فرماندار جدید جم از خدمات سیدمحمد احمدپور قدردانی کرد.

۶۰ هزار کارگر از نقاط مختلف کشور عسلویه فعالیت می‌کنند

وی همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان عسلویه این شهرستان را دارای موقعیت استراتژیک و راهبردی در سطح ملی و بین‌المللی دانست و گفت: شهرستان عسلویه از بیش از ۸ پالایشگاه و افزون بر ۴۱ واحد پتروشیمی میزبانی می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: حضور جامعه عظیم کارگری افزون بر ۶۰ هزار کارگر از نقاط مختلف کشور در این شهرستان مشغول به کار هستند و مهمترین شهرستان از حیث همزیستی همراه با وحدت و همدلی بی‌نظیر بین برادران اهل سنت و شیعه است و از اسکله و بنادر فعال و فرودگاه بین‌المللی برخوردار می‌باشد.

وی با بیان اینکه بیمارستان تأمین اجتماعی این شهرستان از ۳۶ تخت به ۶۴ تخت افزایش یافته است، افزود: استاندار بوشهر در حال پیگیری برای احداث بیمارستان دیگری در این شهرستان است که امیدواریم به‌زودی کلنگ‌زنی شود.

معاون استاندار بوشهر گفت: در حوزه راهسازی نیز اقدامات خوبی انجام شده که تعریض جاده چریف از جمله آنهاست و فعال‌سازی پروژه‌های آب‌شیرین‌کن افتتاح و آغاز عملیات اجرایی جدید نیز صورت گرفته است.

پورات با معرفی سید محمد احمدپور به عنوان فرماندار جدید عسلویه از خدمات سید علی هاشمی قدردانی کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر