پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۰۲۳
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۴

فکرشهر: مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر از نجات ۵ خدمه لنج باری در خلیج فارس توسط شناور ناجی در محدوده آب‌های استان خبر داد و گفت: این شناور باری که به صخره برخورد کرده بود نیمه شناور است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، محمد شکیبی نسب در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش سرعت وزش باد و متلاطم شدن خلیج فارس اظهار داشت: خلیج فارس تا آخر هفته جاری مواج است.

وی با اشاره به برخورد لنج باری با صخره در محدوده جزیره خارگو در آب‌های استان بوشهر افزود این لنج باری که در مسیر دبی به آبادان بود با اعلام اضطرار شناور یاد شده به مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی خارگ مبنی بر آبگرفتگی این لنج، شناور امدادی از جزیره خارگ به منطقه مورد نظر اعزام شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اعزام شناور امداد ناجی ۹ به منطقه خاطرنشان کرد: در این شرایط آب و هوایی امدادگران ۵ خدمه لنج باری را از غرق شدن نجات دادند.

شکیبی نسب با بیان اینکه موتورلنج یاد شده همچنان در وضعیت نیمه غرق در خلیج فارس قرار دارد گفت: مالک این لنج در حال انجام فرایند‌های موردنیاز برای جلوگیری از غرق شدن لنج است.

وی تاکید کرد: با توجه به مواج بودن خلیج فارس از تردد دریایی و بویژه شناور‌های سبک و قایق‌های تفریحی و صیادی در خلیج فارس اجتناب شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه مراکز جستجو و نجات دریایی در نوار ساحلی استان بوشهر به‌صورت شبانه‌روزی آماده‌باش هستند خاطرنشان کرد: دریانوردان در صورت مواجهه با شرایط اضطرار دریایی باید در اسرع وقت با شماره تلفن ۱۵۵۰ تماس برقرار کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر