شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۰۸۹
يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰

فکرشهر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از احداث و بهسازی ۱۷۵ کیلومتر راه روستایی استان خبر داد و گفت: تلفات تصادفات در جاده‌های روستایی استان ۴۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش فکرشهر، عبدالکریم اخترشناس در گفت وگو با تسنیم، با بیان اینکه ۸۰ درصد محور‌های استان بوشهر به سامانه هوشمند تردد شمار، نظارت تصویری، ثبت تخلفات رانندگی و توزین حین حرکت و تابلو پیام متغیر مجهز شده‌اند اظهار داشت: در راستای ایمنی جاده‌ها ۱۶۱ سامانه هوشمند در جاده‌های استان بوشهر فعال هستند.

وی از احداث و بهسازی ۱۷۵ کیلومتر راه روستایی در ۲.۵ سال گذشته خبر داد و بیان کرد: توسعه راه‌های روستایی و محرومیت‌زدایی از برنامه‌های مهم استان بوشهر و توجه ویژه‌ای به این مهم شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه بوشهر جزو استان‌های پیشگام در راه دسترسی مناسب روستایی است خاطرنشان کرد: اکنون دسترسی روستاییان استان بوشهر به راه مناسب و آسفالت روستایی ۹۸ درصد و میانگین کشوری ۸۱ درصد اعلام شده است.

اخترشناس از بسته شدن پرونده راه دسترسی آسفالت روستا‌های ۵۰ خانوار به بالای استان بوشهر در دولت سیزدهم خبر داد و تصریح کرد: اولویت فعلی تکمیل آسفالت راه دسترسی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار و اکنون طرح آسفالت راه ۷ روستا معادل ۷۴ کیلومتر در دستور کار یا تأمین اعتبار است.

وی در ادامه از کاهش ۴۳ درصدی تلفات انسانی در تصادف راه‌های روستایی استان بوشهر در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن خبر داد و بیان کرد: استان بوشهر در کاهش تلفات محور‌های روستایی کشور رتبه سوم کشوری کسب کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر تعداد تلفات ناشی از تصادفات در جاده‌های روستایی استان را ۱۳ نفر و خاطرنشان کرد: طی سال گذشته مجموعا ۲۹۴ نفر در جاده‌های برون شهری و روستایی استان جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد در مقایسه با سال ماقبل آن، حدود ۷ دهم درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر