شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار جامعه
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۲۱۰
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۸

فکرشهر: زی‌سان نوشت: از بعد ازظهر دیروز یک‌شنبه که خبر وقوع سانحه برای هلی‌کوپتر حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان تایید، جستجو‌ها برای یافتن آن‌ها ار سوی ده‌ها تیم امدادی آغاز شد.

در برآورد‌های اولیه تخمین زده شد که بالگرد حامل «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، در مسیر بازگشت در «جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است.

۱۲ ساعت جستجوی بی‌وقفه و اولین سیگنالی که پهپاد آکینجی ترکیه مخابره کرد

از نخستین ساعات اعلام خبر وقوع سانحه هوایی برای هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور، جستجوی تیم‌های امدادی هلال احمر و نیز ارگان‌های مختلف نظامی کشور اعم از ارتش، سپاه و نیرو انتظامی آغاز شد. با وجود ساعت‌ها جستجو به علت صعب‌العبور بودن منطقه و شرایط نامساعد جوی هیچ نشانه دقیقی از محل وقوع سانحه پیدا نشد.

روستای طویل؛ بالگرد حامل رئیسی دقیقا کجا سقوط کرد و چرا دسترسی به آن سخت بود؟


در ساعات اولیه بامداد امروز دوشنبه بود که خبر‌هایی مبنی بر ثبت تصاویری از سوی پهپاد «آکینجی» ترکیه از محل محل احتمالی وقوع سانحه منتشر شد خبرگزاری آناتولی با انتشار ویدئویی که این پهپاد ضبط کرده نوشت: آکینجی منبع حرارتی را شناسایی کرده که احتمالا مربوط به محل حادثه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران است. محل وقوع حادثه در محدوده روستای طویل اعلام شد.

پس از انتشار این خبر و تعیین محدوده ۷۳ تیم امدادی، در منطقه جست‌وجوی بالگرد حادثه‌دیده در روستای طویل به همراه تجهیزات پیشرفته و تخصصی اعزام شدند که در نهایت حوالی ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز، تیم‌های امدادی جمعیت هلال احمر موفق به کشف محل وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور شدند.

روستای طویل کجاست؟

روستای طویل در شهرستان ورزقان و بخش مرکزی و دهستان بکرآباد استان آذربایجان شرقی قرار دارد. براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌ها، هلیکوپتر رئیس جمهور ایران در ۳ کیلومتری این روستا دچار حادثه شده است.

روستای طویل؛ بالگرد حامل رئیسی دقیقا کجا سقوط کرد و چرا دسترسی به آن سخت بود؟


این روستا براساس سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۹۰ منتشر شد، ۱۱۷ نفر جمعیت دارد که شامل ۵۸ مرد و ۵۹ زن بوده است. همچنین این جمعیت در ۳۱ واحد مسکونی و در قالب ۳۱ خانواده در این روستا زندگی می‌کردند.

مناطق این روستا یک منطقه صعب‌العبور است که علاوه بر آن مه‌گرفتگی و بارش باران نیز بر محدودیت‌های جستجو افزوده بود.

نظرات بینندگان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۱
سلام سفربابالکرد درات محدوده کوهستانی که بیش از ۲۵۰۰ مترارتفاع با سطح زمین داشاه وتقریبا محدوده تردد شهید مظلوم رییسی ریاست جمهوربالااترین مقام مملکتی بوده بدون سانحه ودرسلامت کامل جو اب وهوا کاری است بسیارخطرناک ونباید چنین ریسکی وانتخابی برای مسیر تردد انتخاب میشد بلید ازراحت ترین وامن ترین نقطه حتا با بالکراد ازمسیرجاده لصلی درنقطه ۲۰۰متزبالاتر پرواز میکردنند اگردچارحادثه ای هم میشد که صد درصد نمیشد دسترسی راحت وسریع بود واحتیاج نبود ۱۵ ساعت ۱۰۰۰نفربی تتیجه به دنبال محل سانحه باشند
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر