سه‌شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۲۸۸
سه‌شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص یک‌هزار میلیارد تومان به طرح‌های آبرسانی و اجرای شبکه و پمپاژ فاضلاب جزیره خارگ خبر داد و گفت: این طرح‌ها با مشارکت ۵۰ درصدی وزارت نفت و نیرو اجرا می‌شود.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، ابوالحسن عالی در گفت وگو با تسنیم، با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان در سانحه بالگرد از توسعه طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در دولت شهید آیت‌الله رئیسی طرح‌های مهم آبرسانی در استان بوشهر اجرا و تحول مهمی در توسعه طرح‌های آب‌شیرین‌کن ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در سفر‌های شهید آیت‌الله رئیسی به استان بوشهر موضوع آب در اولویت برنامه‌ها قرار داشت، تصریح کرد: در این راستا طرح‌های آبرسانی از جمله در ساخت آب‌شیرین‌کن ظرفیت آن افزایش قابل توجهی یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر یکی از مطالبات مردم جزیره خارگ را توسعه طرح‌های آبرسانی و شبکه فاضلاب دانست و بیان کرد: بر این اساس طرح‌های آبرسانی و فاضلاب این جزیره تدوین و به‌زودی عملیاتی می‌شود.

عالی با بیان اینکه به‌زودی با وزارت نفت تفاهم‌نامه لازم برای واگذاری مدیریت آبرسانی و طرح فاضلاب به شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر منعقد می‌شود گفت: بر این اساس یک‌هزار میلیارد تومان برای اعتبار برای اجرا طرح‌های آبرسانی و فاضلاب جزیره خارگ تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: از مبلغ یاد شده ۵۰ درصد آن از سوی وزارت نفت پرداخت می‌شود و مابقی وزارت نیرو تامین می‌کند. ۵۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های آبرسانی و ۵۰۰ میلیارد تومان به طرح جمع‌آوری فاضلاب خارگ تخصیص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره طرح‌های تدوین شده در خارگ تصریح کرد: توسعه شبکه آبرسانی، ایستگاه پمپاژ آب و فاضلاب، تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب از جمله طرح‌های مورد نظر برای اجرا است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر