شنبه ۳۰ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۷۵۴۵
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۲

فکرشهر: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: در ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر از ظرفیت حوزه‌های علمیه استفاده می‌شود.

به گزارش فکرشهر از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین طاهری آکردی، روز شنبه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده، ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ۴ وظیفه اصلی ترویج فریضتین، نظارت بر اجرای فریضتین، حمایت از آمران و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را بر عهده دارد، افزود: در حال رایزنی‌های نهایی برای ایجاد نهاد عمومی غیر دولتی هستیم.

وی با بیان اینکه برای ستاد ۵۴ برنامه مدون به صورت کمی تدوین شده است، عنوان کرد: کرسی‌های آزاداندیشی برای دانشگاه‌ها پیش بینی شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه در بحث هنر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نقش دارد و جشنواره فجر در این زمینه راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر تمام تلاش خود را برای تعمیق و ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر بکار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری آکردی به فعالیت تشکل‌های مردمی اشاره کرد و گفت: ستاد در زمینه آموزش، نظارت و مجوز تشکل‌ها قانونا انجام وظیفه می‌کند و در بحث امر به معروف و نهی از منکر از ظرفیت حوزه‌های علمیه و طلاب و مبلغان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه تشکل‌های بانوان و دوره‌ای با عنوان خانواده متعالی و زیست عفیفانه تا خردادماه آغاز می‌شود، بیان داشت: طرح عفاف در خانه از دیگر دوره‌هایی است که توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود و افرادی که این دوره‌ها را می‌گذرانند می‌توانند مطالب را در محیط خانه و خانواده برای خویشاوندان خود تبلیغ کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پایان گفت: تلاش می‌شود افراد آموزش دیده به کنشگران دینی، فرهنگی و اجتماعی تبدیل شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر