دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار اقتصاد
کد خبر: ۲۰۰۷۵۷۴
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۹

فکرشهر: شورای همکاری خلیج فارس در پایان نشست خود در دوحه، بیانیه‌ای را درباره مسائل مختلف منطقه منتشر کرد.

به گزارش فکرشهر از ایسنا، وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس روز یکشنبه و در پایان نشست خود در دوحه، بیانیه‌ای صادر و تجاوز‌های مستمر رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کردند و خواستار آتش‌بس کامل در این منطقه شدند.

در این بیانیه آمده است: از شورای امنیت می‌خواهیم که قطعنامه‌ای الزام‌آور صادر کند و پایبندی اسرائیل به آتش‌بس فوری را تضمین کند.

وزرای خارجه کشور‌های عضو در بخش دیگری از بیانیه خود خواستار تعامل مثبت با پیشنهاد «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا برای ایجاد آتش‌بس در غزه شد.

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به حماس طرح سه‌مرحله‌ای جدیدی پیشنهاد کرده که دربردارنده نقشه راهی برای پایان دادن به درگیری‌ها در غزه و آزادی اسراست.

شورای همکاری خلیج فارس در ادامه بیانیه خود «مالکیت منابع طبیعی در منطقه دریایی مشترک میان عربستان و کویت از جمله میدان گازی آرش (الدره) را به طور کامل، تنها برای این ۲ کشور» خوانده است.

در بیانیه امروز همچین از تمام طرف‌ها در لیبی نیز خواسته شده که برای حل اختلافات و حفظ وحدت این کشور گفتگو‌های سیاسی را به‌کار گیرند.

شورای همکاری خلیج فارس در بخش دیگری از این بیانیه تاکید کرد: از طرف‌های درگیری در سودان می‌خواهیم که در سایه «اعلان جده» به درگیری‌های خود پایان دهند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر