پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: معاون استاندار بوشهر گفت: در مدتی که کمیته جذب بومیان در پارس جنوبی برگزار شده، ۱۵۰ نامه جعلی برای غیربومیان به اسم بومی از سوی اداره اشتغال پارس جنوبی کشف شده است...
کد خبر: ۲۰۰۷۷۱۹
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۵

فکرشهر: معاون استاندار بوشهر گفت: در مدتی که کمیته جذب بومیان در پارس جنوبی برگزار شده، ۱۵۰ نامه جعلی برای غیربومیان به اسم بومی از سوی اداره اشتغال پارس جنوبی کشف شده است.

به گزارش فکرشهر از فارس، اکبر پورات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در نشست خبری که با حضور مدیران زیرمجموعه معاونت سیاسی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: زمستان گذشته کمیته نظارت بر جذب بومیان به ریاست معاون سیاسی استاندار و عضویت مدیرعامل و مدیر اشتغال منطقه ویژه پارس و بازرس کل استان تشکیل شد و طی این مدت نشست‌های آن به طور مستمر برگزار شده که آخرین جلسه آن هفته قبل در فرمانداری عسلویه بود.

پورات ادامه داد: تک تک مدیران پتروشیمی‌های پارس جنوبی را به کمیته آورده‌ایم و پیگیر دستور رییس جمهور شهید درخصوص تعادل ۵۰ درصدی در جذب نیرو‌های آن‌ها به سود بومیان استان شده‌ایم که با توجه به همراهی بازرسی کل استان، اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه شاهد توفیقات خوبی بوده‌ایم.


آمار ۴۰ درصدی بومیان در پارس جنوبی را قبول نداریم

وی در پاسخ به این پرسش که اکنون چند درصد شاغلان پارس جنوبی بومی هستند، بیان کرد: آمار‌هایی که به ما داده شده، حدود ۴۰ درصد است، اما ما این آمار را قبول نداریم و از دید ما ۳۰ تا ۳۲ درصد است.


کشف ۱۵۰ نامه جعلی برای جا زدن بومیان در پارس جنوبی

معاون سیاسی استاندار بوشهر تصریح کرد: در مدتی که کمیته جذب بومیان در پارس جنوبی برگزار شده، ۱۵۰ نامه جعلی برای غیربومیان به اسم بومی از سوی اداره اشتغال پارس جنوبی کشف شده و تصور می‌کنیم هرچه جلوتر برویم، احتمال مواجهه با چنین انحرافاتی وجود دارد، از این رو می‌گویم آمار ۴۰ درصدی اشتغال بومیان مورد قبول ما نیست. وی ادامه داد: در جلساتی که با پتروشیمی‌ها داشتیم، وقتی مسوولان آن برخی افراد را بومی معرفی کردند، با اطلاعاتی که از کد ملی داشتیم، مشخص شد این‌ها از استان‌های دیگری هستند که به‌صورت جعلی یا به صرف یکسال حضور در استان توانسته‌اند نامه بومی از اداره کار منطقه ویژه ارائه کنند. از این رو دادگستری استان پیگیر این موضوع شده تا با متخلفان برخورد کند.


۹۰ درصد تقاضای مراجعان در عسلویه برای اشتغال بود

پورات تصریح کرد: در جریان دیدار‌های مردمی در شهرستان‌ها، نیمی از تقاضای مراجعان درباره اشتغال بوده، در عسلویه هم که به اتفاق استاندار میز خدمت داشتیم، نه ۵۰ درصد بلکه به جرات می‌گویم ۹۰ درصد مراجعه مردم درباره شغل بود که با توجه به حجم فعالیت‌های گسترده نفت و گاز در این شهرستان، چنین وضعی پذیرفتنی نیست.


از سهم ۵۰ درصد بومی عقب‌نشینی نمی‌کنیم

معاون استاندار بوشهر عملکرد کمیته نظارت بر جذب استان طی سه ماه اخیر را رو به جلو می‌داند و می‌گوید: با پیگیری‌هایی که داشته‌ایم، مقداری سهم بومی‌ها ارتقا یافته و قطعا با ۳ تا ۴ جلسه دیگری که برگزار می‌شود، می‌توان به سهم ۵۰ درصدی که هدفگذاری ماست، نزدیک شویم. به گفته پورات، بنای این کمیته اخراج افراد غیربومی نیست و آن‌ها نیز براساس شرایط کاری موجود، زندگی‌شان را تنظیم کرده‌اند، اما به پتروشیمی‌هایی که تعادلی در سهم نیرو‌های بومی و غیربومی ندارند، پیشنهاد شده نیرو‌های غیربومی را در شرکت‌های متعددی که دارند توزیع کنند تا این طور نباشد که ۷۰ درصد از خارج استان و ۳۰ درصد از این استان هستند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر