جمعه ۲۹ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
فکرشهر: ‏طی تقریباً ۲۰ روز بعد سد شهید عباسپور و مسجد سلیمان از مدار خارج و تولید گتوند هم تقریباً صفر خواهد بود. این یعنی کابینه جدید دولت با کسری ۸ هزار مگاوات انرژی برقابی کار خود را آغاز خواهد کرد...
کد خبر: ۲۰۰۸۱۶۴
سه‌شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۲

فکرشهر: ‏رود کارون شامل ۵ سد است. کارون ۴، کارون ۳، شهید عباسپور، مسجد سلیمان و گتوند که توسط دو شرکت آب و نیرو، و آب و برق خوزستان مدیریت می‌شوند.

‏عمده انرژی برقابی کشور از این رودخانه تأمین می‌شود که معادل ۸ هزار مگاوات است.

‏کانال خبری بامداد نو به نقل از جواد امام نوشت: در حال حاضر با ⁧ خروج بی‌ضابطه آب سدها⁩ به‌طرز عجیبی روزانه ۱۲۳ هزار و ۹۷۷ مگاوات ساعت انرژی برق تولید می‌شود و به‌سرعت تراز سد‌ها پایین می‌آید.

هشدار جواد امام: آب سد‌ها را دارند تخلیه می‌کنند تا دولت جدید نتواند به اندازه کافی برق تولید کند


‏با روند فعلی حداکثر تا ۲۰ روز آینده در ماه خرماپزان (مرداد) و در روز‌های تحلیف رییس‌جمهور جدید، سد‌های کارون ۴ و کارون ۳ به تراز حداقل خواهد رسید و ۳ هزار مگاوات از مدار خارج خواهد شد.

‏طی تقریباً ۲۰ روز بعد سد شهید عباسپور و مسجد سلیمان از مدار خارج و تولید گتوند هم تقریباً صفر خواهد بود. این یعنی کابینه جدید با کسری ۸ هزار مگاوات انرژی برقابی کار خود را آغاز خواهد کرد.

‏به زبان ساده، کارنامه‌سازی آقایان برای خود و بحران‌سازی و ناراضی‌تراشی برای دولت جدید در اولین روز‌های کاری در دستور کار است. تا بیش از این دیر نشده باید جلوی این روند مخرب گرفته شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر