يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: در اقدامی خودجوش گروهی از شهروندان گناوه در بولوار‌های این شهر اقدام به کاشت نهال کردند.به گزارش فکرشهر، مسئول هماهنگی این حرکت فرهنگی اجتماعی اظهار داشت: امروزه در شهرها مشارکت شهروندان در پویایی شهری که در آن زندگی می کنند، امری اجتناب ناپذیر، ضروری و بسیار تاثیرگذار است.نرجس عباسپور گفت: ایجاد، احیاء، حفظ و گسترش فضای سبز از وظایف شهرداری ها است ولی نباید از نقش شهروندان در گسترش و به ویژه فضای سبز شهری که از نیازهای اساسی شهروندان یک شهر است، غافل شد.
کد خبر: ۲۰۸۷
جمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۱

فکرشهر: در اقدامی خودجوش گروهی از شهروندان گناوه در بولوار‌های این شهر اقدام به کاشت نهال کردند.

به گزارش فکرشهر، مسئول هماهنگی این حرکت فرهنگی اجتماعی اظهار داشت: امروزه در شهرها مشارکت شهروندان در پویایی شهری که در آن زندگی می کنند، امری اجتناب ناپذیر، ضروری و بسیار تاثیرگذار است.

نرجس عباسپور گفت: ایجاد، احیاء، حفظ و گسترش فضای سبز از وظایف شهرداری ها است ولی نباید از نقش شهروندان در گسترش و به ویژه فضای سبز شهری که از نیازهای اساسی شهروندان یک شهر است، غافل شد.

عباسپور بیان داشت: لازمه داشتن یک شهر با نشاط، سرزنده و رشد یافته مشارکت گسترده در برنامه های فرهنگی اجتماعی و همراهی دوسویه شهروندان در ارتباط با نهادهای شهری چون شورا وشهرداری است.

وی ادامه داد: این گروه در هفته اخیر در دونقطه از شهر گناوه اقدام به کاشت نهال برای گسترش فضای سبز شهری و حفظ و نگهداری از فضای سبز درشهر گناوه کرده است.

عباسپور اضافه کرد: گونه نهال غرس شده در این دو نقطه از نوع بنجامین بوده که خودم با هزینه هفت میلیون ریال آنها را خریداری کرده و به اتفاق جمعی از شهروندان و مسئولان آنها را کاشتیم.

وی تصریح کرد: 50 عدد از این نهال ها در کمپینگ شهرداری واقع در بولوار خلیج فارس و 32 عدد از آنها نیز امروز در بولوار چمران شمالی حدفاصل میدان امام حسین (ع) تا چهارراه بتون غرس شد.

وی افزود: حضور و همراهی برخی مسئولان، هنرمندان، ورزشکاران، اهالی رسانه و فعالان زیست محیطی شهر گناوه در این حرکت فرهنگی اجتماعی  قابل تقدیر  است وامیدواریم که این حضور در در آینده نیز تداوم داشته باشد.

عباسپور در پایان گفت: امروز به جرات می توان ادعا کرد که فرهنگ حفاظت از محیط زیست، کاشت نهال و گسترش فضای سبز در شهر گناوه به امری نهادینه شده تبدیل شده است.

منبع:مهر

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر