چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
فکرشهر: مشاور هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه "هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری بعد از عید با هم تلفنی گفت‌وگو کردند"، گفت: هاشمی و رهبری تقریباً ماهانه دیدار می‌کنند اما نمی‌دانم بعد از عید دیداری داشته‌اند یا نه.\n\nبه گزارش فکرشهر، غلامعلی رجایی در گفت‌وگو با «عصر ایران» اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی معتقد است که وقت رهبری به دلیل اشتغال‌های زیاد محدود است و به همین دلیل ملاحظه می‌کنند و دیدارها برخلاف زمان ریاست جمهوری که هفتگی بود، ماهانه شده است.
کد خبر: ۲۱۶۰۲
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۰

فکرشهر: مشاور هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه "هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری بعد از عید با هم تلفنی گفت‌وگو کردند"، گفت: هاشمی و رهبری تقریباً ماهانه دیدار می‌کنند اما نمی‌دانم بعد از عید دیداری داشته‌اند یا نه.

\n\n

به گزارش فکرشهر، غلامعلی رجایی در گفت‌وگو با «عصر ایران» اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی معتقد است که وقت رهبری به دلیل اشتغال‌های زیاد محدود است و به همین دلیل ملاحظه می‌کنند و دیدارها برخلاف زمان ریاست جمهوری که هفتگی بود، ماهانه شده است.

\n\n

وی در پاسخ به این پرسش که "آیا بهتر نیست برای جلوگیری از حاشیه‌های سیاسی، صفحات هاشمی در شبکه‌های اجتماعی بهتر مدیریت شود؟" گفت: بله؛ این نکته درستی است و الان هم مدیریت می‌شود. سایت آیت‌الله هاشمی سال‌هاست که سرپاست و وجود یک یا دو خطا در آن طبیعی است. باید بگویم با کسی که آن توئیت را زده بود برخورد شد و او هم اشتباه خود را پذیرفته است.

\n\n

مشاور هاشمی رفسنجانی ادامه داد: مدیریت سایت اینترنتی با آقای هاشمی نیست و ایشان قصد ندارد نظارت کند. مدیریت سایت نیز برعهده پسرشان یعنی آقا محسن است که انصافاً هم خوب اداره می‌شود.

\n\n

این فعال سیاسی تصریح کرد: در کنار این اتفاقات شایعه‌ای ایجاد شد که مشاور هاشمی گفته تمام شبکه‌های اجتماعی منتسب به هاشمی بسته شده است که یک بداخلاقی آشکار بود.

\n\n

وی خاطرنشان کرد: نام مشاور هاشمی را جعل کردند و این جعل در شبکه خبر و دیگر بخش‌های خبری زیرنویس شد. مشاور هاشمی اسم و رسم دارد و این حرکت یک جعل و فریب آشکار بود.

\n\n

رجایی همچنین گفت: برخی‌ها که دستشان خالی است می‌خواهند از نام مشاور سوءاستفاده کنند و این قدر ناشی هستند که نمی‌دانند مشارو هاشمی باید اسم داشته باشد.

\n\n

مشاور هاشمی رفسنجانی ادامه داد: ما در مجمع تشخیص با خنده به هم می‌گفتیم این کدام مشاور است که ما او را نمی‌شناسیم. چگونه می‌شود صداوسیمایی که هاشمی را حصر تصویری کرده، اینقدر به این موضوع توئیت و حواشی آن علاقه‌مند شده است.

\n\n

وی یادآور شد: همین صداوسیما حضور هاشمی در مجلس گرامیداشت حجاج جان‌باخته با حضور رهبری را سانسور کرد و دفتر مجمع مجبور شد بیانیه بدهد که هاشمی در این مراسم حضور داشته است. حالا همین صداوسیما می‌گوید مشاور هاشمی چنین گفت در حالی که چنین مشاوری وجود ندارد.

\n\n

این فعال سیاسی در مورد چرایی این مخالفت‌ها با هاشمی در دوره‌های گوناگون گفت: مخالفت، نقد و دشمنی باید از هم تفکیک شود. زبان نقد و تخریب با هم فرق دارد. به نظر می‌رسد جایگاه والای هاشمی مورد پسند برخی نیست. کسانی که اتهام می‌زنند اتفاقاً افرادی هستند که ادعای اصول‌گرایی دارند و معتقد هستند در حمایت از رهبری این تخریب‌ها را انجام می‌دهند.

\n\n

رجایی در ادامه تاکید کرد: هاشمی و رهبری بیش از 60 سال است که با هم رابطه دارند و البته در جاهایی هم اختلاف وجود داشته و دارد و نمی‌شود از آن به سادگی گذشت. آقای هاشمی در هفته گذشته هم گفتند که بهتر از آیت‌الله خامنه‌ای برای رهبری نداریم.

\n\n

مشاور هاشمی گفت: این تخریب‌ها خواسته یا ناخواسته پروژه‌ای برای تنهاسازی رهبری است. رهبر انقلاب باید دلگرم باشد به یاران امام که امروز در کنار ایشان هستند. مگر می‌شود به هاشمی نقد وارد نباشد؟ مگر می‌شود کسی که هشت سال رئیس‌جمهور بوده، نقدی بر عملکردش نباشد؟ همه قابل نقد هستند و هاشمی هم از این قضیه مستنثی نیست اما حساب نقد از طعنه و انتقاد جداست. به طور مثل آقای سیدمحمد خامنه‌ای در انتقاد از آقای هاشمی گفت "هاشمی زیر عبای امام با آمریکا هماهنگ بود." این یک توهین آشکار است نه به هاشمی بلکه به امام و تمام ارکان نظام جمهوری اسلامی. اینگونه انتقادها ریشه در جای دیگری دارد که باید به وقتش به آن پرداخت.

\n

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر