شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: شهر خورموج با 50 سال قدمت هنوز فاقد تابلوی راهنما در شهر است.به گزارش فکرشهر، یکی از وظایف شهرداری‌ها که نقش مهمی در ساماندهی فضای شهری دارد رسیدگی به امور مربوط و تابلوهای شهر اعم از تابلوهای اسامی خیابان‌ها، راهنمای مسیر، اطلاع‌رسانی و تبلیغات است، اهمیت این موضوع زمانی نمایان است که تابلوها را به عنوان جزیی از مبلمان شهری در نظر بگیریم.شهر خورموج که از دیرباز با قدمت بیش از 50 ساله به شهر تبدیل شده و از تاسیس آن بیش از 50 سال می‌گذرد اما هنوز خیابان‌ها، معابر و کوچه‌های آن فاقد تابلوی معرفی خیابان و راهنمای مسیر است.
کد خبر: ۲۹۰۱
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۴

فکرشهر: شهر خورموج با 50 سال قدمت هنوز فاقد تابلوی راهنما در شهر است.

به گزارش فکرشهر، یکی از وظایف شهرداری‌ها که نقش مهمی در ساماندهی فضای شهری دارد رسیدگی به امور مربوط و تابلوهای شهر اعم از تابلوهای اسامی خیابان‌ها، راهنمای مسیر، اطلاع‌رسانی و تبلیغات است، اهمیت این موضوع زمانی نمایان است که تابلوها را به عنوان جزیی از مبلمان شهری در نظر بگیریم.
شهر خورموج که از دیرباز با قدمت بیش از 50 ساله به شهر تبدیل شده و از تاسیس آن بیش از 50 سال می‌گذرد اما هنوز خیابان‌ها، معابر و کوچه‌های آن فاقد تابلوی معرفی خیابان و راهنمای مسیر است.

با این توصیف نصب تابلوهای مسیر و معرفی خیابان‌ها، میادین، معابر و کوچه‌ها و اماکن تابلوهای یکسان امری ضروری به نظر می‌رسد.

شهر خورموج سال‌های متمادی فاقد تابلوهای راهنمای شهری است این در حالی است که شهرهای بسیار کوچک‌تر از خورموج دارای مبلمان شهری مناسب‌تری هستند.

بیشتر خیابان‌ها و کوچه‌ها فاقد تابلو یکسان است اگر تابلو در شهر هم داریم آنقدر کوچک است که دیده نمی‌شود و مردم از شهردار پرتلاش انتظار دارند تا اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی شهر کنند و معابر و کوچه‌‎هایی که فاقد نام هستند را نامگذاری  کنند.

متاسفانه وقتی وارد شهر 45 هزار نفری خورموج می‌شویم هیچ تابلوی راهنمایی مسیر ورودی و سطح شهر وجود ندارد اگر کسی وارد شهر شود و بخواهی به وی آدرس نشان دهی نمی‌دانی آدرس کجا را نشان بدهی هر چند، با انتخاب اعضای جدید شورای اسلامی شهر و شهردار بومی تا حدودی می‌توان گفت چند تابلو نصب شده اما کافی نیست.

یکی از شهروندان خورموجی در گفت‌وگو با فارس گفت: تابلوهای اسامی خیابان‌ها و جهت‌نما یکی از نیازهای اساسی در شهر خورموج است که از شهردار پرتلاش خورموج انتظار داریم مد نظر داشته باشند.

شاپور دهاز عنوان کرد: با نصب تابلوهای جهت‌نما مسافری که وارد شهر می‌شود به راحتی می‌تواند مکان مورد نظر خود را پیدا کند.

وی ادامه داد: به‌طور مثال شهر خورموج دارای سه مکان آموزش عالی است که هیچ کدام از آنها در هیچ جای شهر تابلوی راهنما ندارد و چنانچه دانشجویی وارد شهر شود برای پیدا کردن مکان‌های مذکور دچار مشکل خواهد شد.

احمد محمدی دیگر شهروند خورموجی نیز اظهار داشت: این آرزوی دیرینه ما مردم شهر است اما مدیریت‌های سابق شهرداری هیچ اطلاعی از این مهم نداشتند و انتظار ما از شهردار دلسوز و پرتلاش شهرمان این است تا این امر را محقق کند.

وی یادآور شد: هیچ تابلوی راهنما از شهر تا دانشگاه نصب نشده که امیدواریم با پیگیری شما خبرنگاران و دلسوزی مدیریت شهری که شاهد هستیم این کار صورت گیرد.

نصب جهت‌نما در 104 خیابان و اماکن شهر خورموج در نیمه اول سال

شهردارخورموج نیز از نصب جهت‌نما در 104 خیابان و اماکن شهر خورموج در نیمه اول سال جاری خبر داد.

احمد شیخیانی در رابطه با تابلوهای جهت‌نما در شهر خورموج بیان داشت: برداشت لیست انجام داده‌ایم و آماده قرارداد با پیمانکار هستیم.

این مسئول افزود: تلاش خواهیم کرد تا در نیمه اول سال جاری تابلوهای جهت‌نما در خیابان‌ها و معابر اصلی شهر نصب کنیم و در ادامه نیز اقدام به کوچه‌ها خواهیم کرد.

شیخیانی گفت: تابلوی راهنما در 46 خیابان اصلی شهر و 58 تابلوی راهنما هدایتی برای اماکن مهم و مکان‌های ویژه شهر نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جانمایی تابلوهای راهنما در هدایت شهروندان و مسافران تأثیر بسزایی دارد، ادامه داد: نصب تابلوهای جهت‌نما و اسامی معابر در هدایت شهروندان و مسافران نقش بسزایی دارد و موجب حفظ زیبایی شهر نیز می‌شود.

شهردار خورموج متذکر شد: برای سالن‌های ورزشی، پارک مفتون، مراکز آموزش عالی، مصلای امام خامنه‌ای، حسینیه و مسجد میرزا، پمپ گاز، شورای حل اختلاف، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترمینال، تامین اجتماعی، خیابان معلم، مساجد الغدیر، امیرالمومنین (ع)، مسجد جامع، فرمانداری، دادگستری، شهرداری، مدرسه ناشنوایان، پارک‌ها و میادین  بانک‌های شهر و... تابلوهای جهت‌نما نصب خواهیم کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر