يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
فکرشهر: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: استان بوشهر در زمینه اشتغال فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگر در کشور مقام سوم را داراست.به گزارش فکرشهر، حجت الاسلام ابراهیم تشکری در گفتگو با مهر اظهار داشت: بر اساس آيين‌نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد و جانبازان 25 درصد و بالاتر، تمام دستگاه‌هاي اجرايي مشمول ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري موظف هستند حداقل 25 درصد از ظرفيت استخدامي خود را در همه مقاطع تحصيلي به فرزندان شاهد و جانبازان 25 درصد و بالاتر اختصاص دهند.
کد خبر: ۳۳۶۳
دوشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۳ - ۰۴:۰۱

فکرشهر: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: استان بوشهر در زمینه اشتغال فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگر در کشور مقام سوم را داراست.
به گزارش فکرشهر، حجت الاسلام ابراهیم تشکری در گفتگو با مهر اظهار داشت: بر اساس آيين‌نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد و جانبازان 25 درصد و بالاتر، تمام دستگاه‌هاي اجرايي مشمول ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري موظف هستند حداقل 25 درصد از ظرفيت استخدامي خود را در همه مقاطع تحصيلي به فرزندان شاهد و جانبازان 25 درصد و بالاتر اختصاص دهند.

وي ادامه داد: بر اساس تبصره 3 ذيل ماده 2 آيين‌نامه، در صورت وجود فرزندان واجد شرايط مازاد بر درصد سهميه مذكور، دستگاه‌هاي مشمول موظفند تا سقف نياز دستگاه از فرزندان واجد شرايط معرفي شده توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران جذب و به‌ كارگيري كنند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر بیان کرد: طبق این آیین نامه هیچ فرزند شهیدی و ایثار گری جایگزین نیروهای قراردادی قرار نمی گیرد، بلکه درصدی از سهمیه های استخدام ها به آنها تخصیص داده می شود.

تشکری با بیان اینکه بوشهر در زمینه استخدام فرزندان شهدا و ایثارگر رتبه سوم کشوری را داراست، گفت: از سال 84 تا کنون 1457 خانواده های شهید و ایثارگر برای استخدام به ادرات دولتی معرفی گردیده و در سال جاری نیز تا کنون 63 نفر معرفی شده اند.

وی عنوان کرد: نباید تنها برای اشتغال این افراد در ادارات دولتی توجه کرد، بلکه تشویق این افراد به کارآفرینی از دیگر فعالیت هایی است که این اداره باید در راستای اشتغال جامعه هدف خود توجه کند.

تشکری عنوان کرد: ایجاد اشتغال برای خانواده شهدا از اولویت‌های این اداره کل است و در شهرستان‌های مختلف اقدامات بسیار خوبی در این راستا صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: خدمات‌رسانی به خانواده شهدا در هر نقطه‌ای از کشور وظیفه مسئولان است و باید دین خود را به این عزیزان ادا کنیم.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر در شهرستان‌های مختلف در راستای ارائه خدمات به مردم اهتمام دارد و تلاش زیادی برای رضایتمندی خانواده شهدا داریم.
 

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر