پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
«فکرشهر» گزارش می دهد:
فکرشهر: سرانجام بی آبی چندین روزه، طاقت مردم برازجان را طاق کرد و ساعت 19 روز شنبه ـ 16 تیرماه 1397 ـ آن ها را به خیابان کشاند...
کد خبر: ۴۴۷۱۹
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۳

فکرشهر ـ سعید مهاجر: سرانجام بی آبی چندین روزه، طاقت مردم برازجان را طاق کرد و ساعت 19 روز شنبه ـ 16 تیرماه 1397 ـ آن ها را به خیابان کشاند.

به گزارش فکرشهر، فراخوان این تجمع که از شب قبل در فضای مجازی شهر و شهرستان دست به دست می شد، بالاخره جمعی از مردم برازجان را ساعت 7 عصر تا پاسی از شب در میدان اصلی شهر ـ میدان بیمارستان ـ جمع کرد تا برای ساعاتی، خیابان بیمارستان ـ شهید چمران ـ نیز مسدود و رفت و آمد در آن ناممکن شود.

چندین هزار نفر از مردم برازجان که از این همه بی کفایتی مسوولین برای حل بحران آبی پیش آمده در شهرشان به ستوه آمده بودند، در یک میدان جمع شدند و به این بی کفایتی و ناکارآمدی مسوولان اعتراض کردند. شعار می دادند و آب می خواستند. 

به گزارش خبرنگاران «فکرشهر» از محل تجمع، با این که مردم ناراحت و بعضا عصبانی بودند ولی هیچ خشونتی رخ نداد و آسیبی به کسی وارد نشد.

برخی از جمله امام جمعه برازجان و مسوولان فرمانداری هم به محل تجمع آمدند که با اعتراض مردم مواجه شده و مجبور به ترک محل شدند.

مردم برازجان تنها استعفای مدیران ناکارآمد و تامین آب شرب خود را خواستار بودند و این تجمع اعتراضی در حدود ساعت 22 به آرامی به پایان رسید؛ هر چند یکی از شعارهای حاضران این بود که اگر مشکل حل نشود، اعتراضات ادامه خواهد داشت.

به گزارش «فکرشهر»، پس از این تجمع، فرماندار دشتستان در کنار امام جمعه برازجان به مصلای نماز جمعه این شهر رفت تا برای مردم سخن بگوید؛ هر چند در مقایسه با حجم معترضین، جمعیت اندکی از این سخنرانی استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار «فکرشهر» از سطح شهر برازجان، در حال حاضر، حتی در مغازه های فروش آب شهر برازجان هم دیگر آبی برای فروش نیست و سوپر مارکت ها هم آب معدنی برای فروش ندارند و مردم «دبه» به دست، در سطح شهر به دنبال قطره ای آب می گردند. 

اما در این میان، دو نکته قابل توجه بود و جای تقدیر بسیار دارد:

1. مردم معترض با وجود ناراحتی از ده ها روز بی آبی و عصبانیت از مدیران و مسوولان استان و شهرستان، تنها شعار دادند، خشونتی از مردم دیده نشد و حتی وقتی یک آمبولانس می خواست از میان جمعیت معترض عبور کند، راه را باز کردند تا آمبولانس رد شود. اقدامی قابل تقدیر از مردم همیشه صبور برازجان. 

2. با وجود حضور گسترده نیروی انتظامی دشتستان و فرماندهی این نیرو ـ سرهنگ رضوی ـ در محل و حتی در جمع معترضین، هیچ اقدام خشونت باری نه از سوی مردم و نه نیروی انتظامی دشتستان رخ نداد که جای تقدیر بسیار دارد. چه بسا یک حرکت نابجای فردی منتصب به نیروهای نظامی و انتظامی که می توانست این حجم عظیم 3 ـ 2 هزار نفری مردم را به خشم آورده و عواقب ناگواری در پی داشته باشد که با تدبیر فرماندهی انتظامی دشتستان و شورای تامین شهرستان، آرامش تجمع حفظ شد؛ هر چند بیم آن می رود که در روزهای دیگر و در صورت عدم تامین آب مورد نیاز مردم، حفظ این آرامش سخت تر شود.

 

گزارش تصویری اینجا

نظرات بینندگان
عکس ها بخوبی گویا و بنظر من ماندنی و هنرمندانه است.
|
-
|
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
عکس ها بخوبی گویا و بنظر من ماندنی و هنرمندانه است. تبریک و تشکر از دید خوب عکاس
محمد
|
-
|
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
درود بر پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی.اونا هم مثل ما از بی آبی رنج می برن.اعتراض مسالمت آمیز جهت احقاق حق هست
ای خدا ما تشنه مونه مشک خالی کوله مونه
|
-
|
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
ای خدا ما تشنه مونه مشک خالی کوله مونه
گفته بودیم که مشکل مشک خالی و انبان مردم ، نه از نوع مشکلات نی انبان و نی انبانی ست ؛ و اینکه
باد نی انبان نه چون باد گلو ست آن بود باد هوا ، این جینگلوست
گوش تواند که همه عمر وی نشنود آواز دف و چنگ و نی
دیده شکیبد ز تماشای باغ بی گل و نسرین بسر آید دماغ
وین شکم بی هنر پیچ پیچ صبر ندارد که بسازد به هیچ
گفته بودیم که حاصل و نتیچه کار یک مربی ضعیف و ناتوان و ناکارمد فوتبال افغانستانی از یک باشگاه دسته چندم با همان بازیکنان ثابت، با حاصل کار یک مربی بزرگ و توانا و کارامد جهانی، زمین تا آسمان متفاوت است؛ و مقایسه و اینکه امر مدیریت شهری هم همین امر صادق است و یک مدیر ناکارامد همان دسته گلی را به آب خواهد داد و همان گل را بسر مردم خواهد زد که دست کمی از شاهکارهای آن مربی بی کفایت افغاستانی نخواهد داشت. آنوقت ها مردم را قابل نمیدونستید و سرگرم جمع آوری امتیاز و تشویقی و پاداش بودید ؛ حالا که موقعیت خود را در خطر میبیند دستپاچه شده اید و وعده سر خرمن میدهید؟ این هزینه های مالی و صدمات روحی و درد و رنج وارد شده تحت مدیریت داهیانه شما جضرات بر مردم بقول خودتان صبور را ، چگونه جبران خواهید کرذ؟ چرا اقلا خوتان با نرخ ارزان و تعاونی پمپ در اختیار مردم قرار نمیدهید یا مابه التفاوت آنرا پرداخت ننمائید
ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر