دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر خبر داد:
فکرشهر: سرشماری تخمین جمعیت حیات وحش منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم - تنگ باهوش شهرستان دشتستان با حضور بیش از ۴۰ نفر از محیط بانان و همیاران محیط زیست به انجام رسید...
کد خبر: ۵۰۳۶۷
جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۶

فکرشهر: سرشماری تخمین جمعیت حیات وحش منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم - تنگ باهوش شهرستان دشتستان با حضور بیش از ۴۰ نفر از محیط بانان و همیاران محیط زیست به انجام رسید.

به گزارش فکرشهر، مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با اعلام این خبر افزود: در این سرشماری که به مدت دو روز انجام شد، ۳۵۰ راس قوچ و میش و کل و بز شمارش شد که نسبت به سال گذشته، افزایش چشمگیری داشته است و نشان دهنده بهبود وضعیت زیستگاه این گونه های حیات وحش است.

فرهاد قلی نزاد، ضمن تشکر از محیط بانان و همیاران شرکت کننده در این سرشماری افزود: تلاش عزیزان مستقر در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان و پاسگاه محیط بانی شهید محمدی بخش بوشکان و همراهی مردم طبیعت دوست دشتستانی خصوصا جوامع محلی بخش بوشکان باعث شد شرایط زیستی در منطقه مذکور بهبود یافته و شاهد افزایش تعداد زیستمندان  آن باشیم. بر همین اساس به جد پیگیر ارتقاء سطح این منطقه به حفاظت شده هستیم.

خسرو درویشی، رییس اداره حیات وحش استان نیز، با تشریح برنامه های این اداره برای بالابردن مطلوبیت زیستگاه های استان بوشهر خصوصا منطقه شکارممنوع شاهزاده ابراهیم، گفت: باتوجه به ارزیابی های صورت  گرفته، شرایط خوب زیستگاه و تلاش محیط بانان و همیاران محلی منطقه این روند روبه رشد در سال های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

 

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر