شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۵۰۹۹
جمعه ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰

فکرشهر: رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 2 هزار 413 پرونده برای واحدهایی‌که پروتکل بهداشتی را در مقابله با ویروس کرونا رعایت نکرده‌اند تشکیل شده گفت: تاکنون 693 واحد متخلف پلمب شده‌اند.

به گزارش فکرشهر، عباس قلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تاکید بر ادامه بازرسی‌ها و نظارت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: کمیته ویژه بررسی، نظارت و بازرسی در مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر تشکیل شده که همه مصادیق پروتکل بهداشتی را پیگیری و رصد می‌کند.

وی، از بازرسی 89 هزار و 629 واحد و اماکن ، ادارات و نقاط مختلف در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از این تعداد 73 هزار و 902 مورد معادل 82 درصد مطلوب بوده است.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر با بیان اینکه 16 هزار و 127 مورد از بازرسی‌‌های انجام شده از اماکن و واحدهای مختلف نامطلوب بوده است تصریح کرد: 18 درصد واحدهای بازرسی شده در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نامطلوب بوده است که برخی از انها منجر به تشکیل پرونده قضایی شده است.

 رئیس کمیته نظارت و  بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا از افزایش تیم‌های بازرسی و نظارت خبر داد و بیان کرد: تاکنون از بازرسی‌های انجام شده 2 هزار و 103 مورد متخلف آن منجر به تشکیل پرونده قضایی شده که پس از بررسی در تعزیرات حکومتی 693 واحد آن پلمب و تعطیل شده است.

قلی‌پور با بیان اینکه 97 درصد کارکنان ادارات استان بوشهر از ماسک استفاده می‌کنند خاطر نشان کرد: 87 درصد از کارکنان بانک‌ها و 60 درصد مردم عادی از ماسک استفاده می‌کنند.

وی، از رعایت 90 درصد کارکنان ادارات استان بوشهر در توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و تاکید کرد: در مراکز بهداشتی و درمانی استان بوشهر 96 درصد پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌کنند.

 رئیس کمیته نظارت و  بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا با اشاره به استفاده 72 درصد مردم در بانک‌ها از ماسک گفت: کمترین رعایت استفاده از ماسک و پروتکل بهداشتی در بازار ماهی فروشان بوشهر به میزان 41 درصد ثبت شده است.

قلی‌پور استفاده از هیئت‌های مذهبی از ماسک و پروتکل‌های بهداشتی را بسیار مطلوب دانست و افزود: در برنامه‌های ماه محرم در نقاط مختلف تمامی پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت می‌شود و عملکرد مطلوبی هیئت‌های مذهبی داشته‌اند.

وی، آرایشگاه‌ها، نانوایی‌ها و پاساژهای مسقف در رعایت پروتکل بهداشتی در  مقابله با کرونا را رتبه‌های برتر در صنوف دانست و گفت: ارزیابی‌ها  نشان می‌دهد بهترین شهرستان‌های استان بوشهر که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند به ترتیب دشتی، بوشهر و کنگان است.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر با بیان اینکه در پیشگیری از کرونا در استان کار بزرگی انجام گرفته است خاطر نشان کرد: در این راستا صدا و سیما، اصحاب رسانه و فضاهای مجازی نهادها و ارگان‌ها و گروه‌های مردمی اقدامات مهمی انجام داده‌اند که در این راستا در صدا و سیما تاکنون 112 هزار دقیقه برنامه برای آگاهی بخش مردم از تبعات ویروس کرونا تهیه و پخش کرده‌ است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر