جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
کد خبر: ۷۵۲۶۳
سه‌شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۶

فکرشهر: هیات بهداشت دانشگاه کاردیف و ویل به مطالعه گسترده در انگلیس کمک کرده تا بینش جدیدی در مورد علائم شایع و شیوع کووید-۱۹ در کودکان ارائه داده شود.

به گزارش فکرشهر از ویل، واحد تحقیقات بهداشتی کودکان و بزرگسالان (CYARU) مطالعه Rapid-۱۹ باهدف ارزیابی تعداد کودکان مبتلابه کووید-۱۹، شناسایی علائم عفونت و احتمال وجود آنتی‌بادی‌هایی برای مقابله با کرونا در کودکان را انجام می‌دهد.

برای انجام این مطالعه که از ماه مه در حال اجرا و انجام است، محققان آنتی‌بادی‌های کووید-۱۹ کودکان را اندازه‌گیری می‌کنند. تاکنون آنتی‌بادی‌های بیش از ۱۰۰۰ کودک در سراسر انگلستان اندازه‌گیری شده است، ازجمله ۱۸۲ کودک در بیمارستان کودکان Noah’s Ark در ولز موردبررسی قرار گرفتند.

۷درصد از کودکان پس از موج اول همه‌گیری، آزمایش آنتی‌بادی مثبت نشان دادند که این نشان‌دهنده عفونت قبلی با کووید-۱۹ است. بیش از نیمی از کودکان مبتلابه کووید-۱۹ هیچ علامتی گزارش نکردند.

بااین‌حال، نتایج تحقیق نشان داد که علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ، بیشتر از علائم دیگر کووید-۱۹ مانند سرفه یا تغییر در حس بویایی یا چشایی مشاهده‌شده است.

این یافته‌ها نشان داد که کودکان زیر ۱۰ سال به همان اندازه کودکان بزرگتر شواهدی از ابتلا به عفونت قبلی دارند و کودکان بدون علامت نیز به همان اندازه کودکان علامت‌دار آنتی‌بادی دارند.

فیونا کینگ هورن، مدیر اجرایی بهداشت عمومی هیات بهداشتی دانشگاه کاردیف و ویل  گفت: کووید- ۱۹ برای ما ویروسی نسبتا جدید و مهم است که با مطالعات تحقیقی ارزشمند مانند این مورد درک خود را از آن افزایش می‌دهیم.

وی ادامه داد: می‌خواهم از همکاران تحقیقاتی خود در این تحقیق برای مشارکت عالی در این مطالعه تشکر کنم  و به همه افراد درگیر برای نقش آنان در این یافته‌های مهم تبریک می‌گویم زیرا این تحقیق همچنان نظارت بر انتقال ویروس در کودکان را بر عهده دارد.

زو موریسون، متخصص پرستاری تحقیقات کودکان با قدردانی از انجام این تحقیق گفت: " در حال حاضر شیوع کووید-۱۹ در کودکان را پس از موج اول همه‌گیری بهتر درک می‌کنیم  و می‌دانیم درحالی‌که اکثر کودکان مبتلابه کووید-۱۹ هیچ علامتی ندارند، علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه‌ای از ابتلاء آنان به این بیماری باشد  و اکنون باید معیارهای آزمایش برای کودکان با این علائم در نظر گرفته شود.

"علاقه به شرکت در این آزمایش بالینی بی‌سابقه است و ما می‌خواهیم از همه کودکان و والدین آنان که داوطلب شرکت در این مطالعه شدند تشکر کنیم که به ما در بینش بیشتر در مورد رفتار این ویروس در کودکان کمک کردند. "

این گروه همچنین با استفاده از نمونه‌های جمع‌آوری‌شده طی تحقیق، اثربخشی آزمایش‌های جدید آنتی‌بادی ایجادشده و نظارت بر رفتار طولانی‌مدت آنتی‌بادی‌ها را برای درک اینکه تعداد آن‌ها کاهش می‌یابد یا کودکان می‌توانند با گذشت زمان آن‌ها را از دست بدهند موردبررسی قرار خواهند داد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر