پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
کد خبر: ۷۵۵۳۲
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰

فکرشهر: با رفتن علیپور و اوساگونا پرسپولیس حداقل ۲ مهاجم می‌خواهد و هیچ مهاجمی در بازار نیست.

به گزارش فکرشهر، روزنامه همشهری نوشت: «بهترین مهاجم پرسپولیس در ۳ فصل اخیر بالاخره تصمیم خودش را گرفت و با انتشار پیامی از هواداران خداحافظی کرد تا راهی اروپا شود. علی علیپور از نیم‌فصل گذشته با پیشنهاد تمدید قرارداد از سوی باشگاه روبه‌رو شد اما قراردادش را تمدید نکرد. او که از چند باشگاه خارجی پیشنهاد داشت در روزهای اخیر برای تعیین تکلیف به باشگاه پرسپولیس رفت و درخواست مالی‌اش را ارائه داد. گفته می‌شود درخواست مالی او ۱۰میلیارد تومان برای یک فصل بوده که از سوی مدیران پرسپولیس رد شده و آنها حاضر شده‌اند تا سقف ۶میلیارد تومان برای یک فصل به این بازیکن بپردازند. به این ترتیب علیپور بعد از ۵.۵فصل حضور در پرسپولیس از این باشگاه خداحافظی کرد تا احتمالا ادامه فوتبالش را در پرتغال دنبال کند. علیپور در مجموع ۲۱۱بازی برای پرسپولیس در رقابت‌های مختلف انجام داد، ۷۴گل زد، ۲۶پاس‌گل داد و ۱۲پنالتی گرفت. او یک‌ بار آقای گل لیگ برتر شد و بهترین گلزن تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا هم هست.

۳.۵میلیارد برای پنالتی آسمانی

یکی - دو روز قبل از این که علیپور از هواداران خداحافظی کند، کریستین اوساگونا سر میز مذاکره با مدیران باشگاه پرسپولیس نشست و بعد از این جلسه خبر فسخ قرارداد او در رسانه‌ها منتشر شد. اوساگونا که در نیم‌فصل لیگ نوزدهم به پرسپولیس پیوسته بود، یک سال و نیم با این باشگاه قرارداد داشت اما تمدید قرارداد او در سال دوم منوط به رضایت باشگاه پرسپولیس بود. این بازیکن در مجموع فقط یک گل برای پرسپولیس زد و چهره موفقی در طول نیم‌فصل دوم نداشت. او در داربی حساس جام‌ حذفی هم از ضعیف‌ترین چهره‌های پرسپولیس بود و با پنالتی ضعیفش باعث حذف این تیم شد. جالب این که روز گذشته ریز قرارداد این مهاجم آفریقایی در رسانه‌ها منتشر و مشخص شد او بابت یک نیم‌فصل ۳.۵میلیارد تومان از پرسپولیس دریافت خواهد کرد. البته مبلغ قرارداد اوساگونا در صفحه اول قرارداد به قیمت یک‌میلیارد و ۶۶۵میلیون تومان ذکر شده اما در ادامه میزان قرارداد او به دلار محاسبه شده که با نرخ ارز امروز به ۳.۵میلیارد تومان می‌رسد! اوساگونا طبق قرارداد ۱۰هزار دلار (۲۵۰میلیون تومان) نیز بابت پاداش قهرمانی از پرسپولیس دریافت می‌کند.

هیچ مهاجمی در بازار نیست

با رفتن علیپور و اوساگونا، خط حمله پرسپولیس تقریبا خالی شد و حالا پر کردن خط آتش این تیم به بزرگ‌ترین دغدغه مدیران و کادر فنی این تیم بدل شده است. هم‌اکنون عیسی آل‌کثیر - خرید جدید پرسپولیس - و مهدی عبدی تنها مهاجمان پرسپولیس هستند و حتی وحید امیری که هرازگاهی برای کمک به این خط اضافه می‌شد هم شرایط نامشخصی دارد و شایعه جدایی او به شکل جدی مطرح شده است. خط حمله پرسپولیس هم‌اکنون تقریبا خالی است و شرایط این تیم دقیقا برعکس رقیب سنتی است که با دیاباته، قائدی و مطهری بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. برای سروسامان دادن به خط حمله سرخپوشان و پر کردن جاهای خالی دیروز شایعات و حدس‌وگمان‌هایی در رسانه‌ها مطرح شد. برخی رسانه‌ها از بازگشت اوساگونا نوشتند و این که پرسپولیس بعد از رفتن علیپور از فسخ قرارداد با این مهاجم آفریقایی منصرف شده است. خبری که با توجه به کیفیت پایین اوساگونا و نمایش‌های او در فصل گذشته، نمی‌تواند درست باشد. برخی دیگر از تلاش پرسپولیس برای خرید ۲ مهاجم جوان و لژیونر ایران خبر دادند. شهاب زاهدی و یونس دلفی ۲ بازیکنی هستند که صحبت از حضور آنها در جمع سرخپوشان مطرح شده و البته برای به خدمت گرفتن هر یک از آنها مشکلات و موانع زیادی بر سر راه پرسپولیس خواهد بود. با توجه به این که خرید بازیکن خارجی فعلا ممنوع است و مهاجم درجه‌اول ایرانی هم فعلا در بازار موجود نیست، پرسپولیس برای پر کردن جای خالی علیپور با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهد بود. باید دید خط حمله‌ای که فعلا فقط عبدی و آل‌کثیر را دارد با کدام بازیکنان تکمیل خواهد شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر