سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۶۰۱۷
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

فکرشهر: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه گفت: طرح یارانه دستمزد ( مهارت آموزی در محیط عملی کار) در پایداری تولید و اشتغال بویژه در شرایط بحرانی اقتصادی اثرگذار است.

به گزارش فکرشهر از ایرنا، حسن غلامی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این طرح ارزشمند دولت باعث کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کارجدید برای کارفرما و افزایش فرصت اشتغال بویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی، حمایت از ارتقای تولید داخلی و رقابت پذیری بنگاه‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای سرمایه انسانی است.

وی اضافه کرد: همچنین حمایت از کارگاه‌های فعال بخش‌های خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار و حمایت از بنگاه‌های بخش خصوصی و تعاونی آسیب دیده شدید از ویروس کرونا از دیگر اهداف مهم این طرح است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه اظهارداشت: دستورالعمل اصلاحی این طرح مهم به شهرستان ابلاغ شده که متقاضیان واجدشرایط برای اطلاع و راهنمایی می‌توانند به این اداره مراجعه و یا در  سامانه اینترنتی pyd.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

غلامی گفت: یارانه دستمزد وجهی است که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی به عنوان یارانه به کارفرما براساس دستورالعمل ابلاغی پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: دارابودن مدرک تحصیلی دیپلم به بالا و سن ۲۰ تا ۳۵ سال نداشتن بیمه و یا سابقه پرداخت بیشتر از ۶ ماه نزد تامین اجتماعی تعیین شده‌است و طول دوره پرداخت یارانه دستمزد ۱۲ ماه است.

وی  ادامه داد: کارگاه‌های خصوصی و تعاونی مشمول این طرح می‌شود که مبلغی معادل ۳۰ درصد حداقل قانون کار به عنوان یارانه دستمزد به کارفرما از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  پردخت می‌شود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه گفت: سقف بهره‌مندی هر کارگاه برای استفاده از نیروی کار شغل اولی معادل حداکثر ۵۰ درصد نیروی کار براساس میانگین لیست تامین اجتماعی در ۱۲ ماه است.

وی افزود: هر کارفرما به ازای هر دو بیمه شده یک نفر می‌تواند جذب کند و  ملزم به پرداخت بیمه آنان است.
غلامی گفت: برای زنان سرپرست خانوار بیکار متقاضی شغل اولی، رعایت شرط سنی با سقف ۳۵ سال الزامی نیست.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناوه بیانکرد: برای راهبری این طرح که شامل نیروی کار شغل اولی، کارفرما و کارگاه‌های فعال می شود،بخش‌های تعاونی، خصوصی، تشکل های کارفرمایی و کارگری ایفای نقش و مشارکت کنند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر