چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
کد خبر: ۷۶۲۹۰
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۱

فکرشهر: رییس سابق فدراسیون فوتبال هشت سال پس از دیدار ایران برابر قطر که دروازه صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ بود،‌ از حواشی قبل این دیدار پرده برداشت؛ حاشیه‌هایی که ممکن بود در نهایت به ناکامی ایران در رسیدن به برزیل ختم شد.

به گزارش فکرشهر، علی کفاشیان در گفت‌وگو با روزنامه جام‌جم پرده از اتفاقات حاشیه‌ای دیدار ایران برابر قطر برداشت که در زیر بخشی از این گفت‌وگو آمده است:

*بعد از بازی با ازبکستان یکسری فشارها بود که کارلوس کی‌روش را برکنار کنید. بعد هم ماجرای مهدی رحمتی و خداحافظی موقتش از تیم‌ملی پیش آمد. فشارها همینطور بیشتر شد. یادم هست یکی از مسوولان بانفوذ به دیدار من آمد. دو نفر بودند. به من گفتند کارلوس کی‌روش از قطری‌ها فلان‌قدر پول گرفته تا تیم‌ملی ببازد. گفتم نه بابا؟ واقعی است؟ گفتند بله، این اتفاق افتاده و ما باخبر هستیم. تعجب کردم. بعد به دیدار یکی از مسوولان بلندپایه ورزش رفتند و همین حرف‌ها را به او هم گفتند.

*مسوول بلندپایه ورزش هم بعدا به قطر سفر کرد. ایشان رفت و به جواد نکونام کاپیتان تیم ملی گفت کی‌روش بازی را به قطر فروخته، مراقب باشید! جواد هم گفته بود آقا این چه حرفی است؟ ما در تیم هستیم و می‌بینیم کی‌روش چطور کار می‌کند. ما گفتیم خدا کند این به گوش کی‌روش نرسد. او واقعا کار می‌کرد. برای بازی با قطر هم شبانه روز زمان گذاشته بود.

* قبل از بازی قطر در ورزشگاه بودیم. من خیلی استرس داشتم. در راهرو راه می‌رفتم و حالم خوب نبود. کارلوس کی‌روش من را دید. گفت چرا اینقدر عرق کرده‌ای؟ چرا استرس داری؟ فوتبال است دیگر. نگران نباش. همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا برنده شویم. در آن بازی هم اتفاقا کارلوس محروم بود و از روی سکو بازی را دید. در نهایت ما با گل رضا قوچان‌نژاد موفق شدیم آن بازی را ببریم.

*ما بردیم، ولی من یادم نمی‌آید آن دوستان آمده باشند و به خاطر تهمت به کی‌روش، عذرخواهی کرده باشند!

*الان زمان گذشته و دیگر صحبت درباره رفتن کیروش فایده‌ای ندارد ولی چیزی که من می‌دانم نمی‌شد همکاری ادامه پیدا کند. باید یک‌طرف می‌رفت. این کی‌روش بود که در نهایت رفت. او دوست داشت بماند. ولی خب نشد و الان هم به جایی رفته که از اینجا خیلی بهتر است.

*نکته دیگری که یادم رفت در این باره بگویم این بود؛ همان ها به من گفتند کی روش را در همان قطر برکنار کن! من گفتم مگر ما مربی داریم به جای کارلوس بگذاریم؟دیدید که در نهایت موفق شدیم قطر را ببریم و بعد هم به جام جهانی برسیم. همان موقع چند ماهی بود به کارلوس حقوق نداده بودیم ولی با تمام وجود کار می کرد. کارلوس قبل از جام جهانی برزیل ۸ ماه از ما حقوق نگرفت ولی کارش را کرد. من چیزی که در تیم اتفاق می افتاد را می دیدم و کاملا می فهمیدم با حرف هایی که می زنند کاملا متفاوت است.

*کی‌روش واقعا به ایران عرق و تعصب داشت. الان هم می گویم او یک حس قلبی به کشورمان داشت و هیچوقت دوست نداشت حتی با پول بیشتر تیم ملی را ترک کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر