جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۷۶۸۷۳
سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲

فکرشهر: فرماندار شهرستان دیر گفت: اقلام اساسی و ضروری مردم به اندازه کافی در شهرستان دیر موجود است.

به گزارش فکرشهر و به نقل از مهر، کریم علی حسنی در نشست شورای اداری شهرستان دیر با تبریک پیشاپیش هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: امنیت شهرستان دیر مطلوب است که باید تلاش کنیم به صد در صد برسد.

فرماندار شهرستان دیر با تبریک روز روستا و عشایر و تقدیر از تلاش‌های بخشداران و دهیاران، افزود: دولت به غیر از بحث توسعه و عمرانی در روستاها در زمینه دسترسی‌های آب و برق و گاز و مباحث فرهنگی و ورزشی و امکانات بهداشتی روستاها در این دولت عملکرد خوبی است.

وی ادامه داد: تسهیلات کم بهره روستایی ظرفیت خوبی برای اشتغالزایی است.

علی حسنی معیشت و اقتصاد را مهمترین دغدغه مردم و مسئولان دانست و افزود: دلیل اصلی این مشکلات تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری دشمن است.

وی با بیان اینکه تلاش و برنامه ریزی همه مدیران دولتی و سایر قوا برای برون رفت از این مشکلات الزامی است، افزود: اقلام اساسی و ضروری مردم در سطح شهرستان طبق آخرین رصد موجود است و کمبودی وجود ندارد و در استان و کشور هم مشکل خاصی وجود ندارد.

فرماندار شهرستان دیر عنوان کرد: اتاق اصناف و اداره صمت بر بازار نظارت دارند اما باید همچنان بازرسی‌ها بیشتر و دقیق‌تر باشد که بتوانیم بخشی از مشکلات حل شود.

وی با اشاره به عملکرد خوب شهرستان در بحث کمک‌های مومنانه، افزود: بیشترین فشار بر افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی است که مردم باید به این نهادها کمک بیشتری داشته باشند.

علی حسنی با بیان اینکه در شرایط فعلی اتحاد لازمه برون رفت از مشکلات است که در شهرستان دیر این مهم وجود دارد، افزود: در ادارات شهرستان ۹۹ درصد موارد بهداشتی رعایت می‌شود که باید به ۱۰۰ درصد برسد.

وی بیان داشت: در سطح ادارات هم خدمت دهنده و خدمت گیرنده بدون ماسک نباشند و هیچ خدمتی بدون ماسک ارائه نشود.

تکمیل پروژه‌ها برای بهره برداری در دهه فجر

فرماندار شهرستان دیر با بیان اینکه مراسم محرم به خوبی در شهرستان برگزار شد، یادآور شد: در برنامه‌های دهه آخر ماه صفر نیز موارد بهداشتی رعایت شود.

وی افتتاح زایشگاه بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیر را مطالبه مردمی و بحق دانست و افزود: تکمیل مابقی بخش‌های این بیمارستان مانند بخش قلب و دیالیز نیازمند همان همگرایی همه جانبه هستیم و خیرین کنار کادر پزشکی و بهداشت و درمان ما باشند و از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

علی حسنی گفت: این خدماتی که آماده ارائه است مردم می‌توانند به راحتی استفاده ببرند.

فرماندار شهرستان دیر درباره راه افزایش میزان دریافتی ایتام، گفت: با افزایش تعداد حامی می‌توان میانگین دریافتی هر یتیم را بالا برد که ادارات و کارمندان پیش قدم شوند.

وی با اعلام اینکه اقدامات خوبی برای تهیه تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت انجام گرفته است، ابراز کرد: کمک به آموزش و پرورش از مصوبات کمیته کرونا است و برای مقوله آموزش در این شرایط دهیاران و شهرداران همکاری کنند.

علی حسنی در پایان تاکید کرد: ادارات تمرکز خود را برای تکمیل پروژه‌ها برای بهره برداری در دهه فجر بیشتر کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر