دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۸۵۲۱۸
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

فکرشهر: وزیر نیرو با اشاره به افتتاح طرح‌های وزارت نیرو گفت:پسآب با کیفیت مناسب را به کشاورزان جنوب تهران می‌دهیم و به همان میزان در عوض چاه‌های .برداشت آب در میدان محمدیه را ممنوع می‌کنیم

به گزارش فکرشهر از ایلنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه امروز دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از جمله وعده‌های ما در پویش هر هفته الف ب ایران مان این بود که به ۱۶۵۰ روستا آبیاری پایدار برسانیم. خوشبختانه با افتتاح دیروز هر ۱۶۵۰ روستا طرح هایشان به مدار بهره برداری رسید. 

وی ادامه داد: هفته آینده هفته پایانی این پویش در سال ۹۹ خواهد بود و ما چند طرح مهم و بزرگ را در استان های گیلان، مازندران، تهران و قزوین با سرمایه گذاری بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهیم کرد. از جمله این طرح‌ها واحد بخار کاسپین به ظرفیت ۱۵۰ هزار مگابات در مازندران و سد نهب در استان قزوین است. 

وزیر نیرو ادامه داد: یکی از طرح‌های ما طرح بسیار بزرگ تصفیه‌خانه شبکه فاضلاب غرب تهران است که در حال حاضر جمیعتی حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر و در آینده نزدیک ۳ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیش از یازده هزار متر تونل و فاضلاب ساخته و تصفیه خانه بزرگی تکمیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما از پسآب تصفیه شده برای مصارف مختلف استفاده می‌کنیم از جمله اینکه پسآب با کیفیت مناسب را به کشاورزان جنوب تهران می‌دهیم و به همان میزان در عوض چاه‌های برداشت آب در میدان محمدیه را ممنوع می‌کنیم که قدم بسیار خوبی برای حفظ آب‌های زیر زمینی و جلوگیری از فرونشست زمین است.

اردکانیان در مورد چالش کم آبی نیز با بیان اینکه سال آبی دارد به نیمه می‌رسد، گفت: نیمه اول، نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد در کوتاه مدت و بلند مدت ۳۰درصد کاهش داریم؛  امیدواریم با نزول رحمت الهی این میزان جبران شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر