سر خط خبرها:

نحوه محاسبه تعرفه مصرف برق مشترکان بوشهری در فصل زمستان اعلام شد

فکرشهر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با درخواست از هم استانی برای اهتمام جدی به صرفه جویی در مصرف، نحوه محاسبه تعرفه سه ماهه پایانی سال را اعلام کرد.

به گزارش فکرشهر، غلامرضا حشمتی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعرفه برق در سه ماهه پایانی سال برای مشترکان با تعرفه سردسیری محاسبه خواهد شد که انتظار است مشترکان در این ایام اهتمام جدی به مصرف بهینه برق داشته باشند.

وی عنوان کرد: با تعرفه بندی انجام شده برای بازه زمانی ۶۰ روزه (مدت زمان محاسبه قبوض برق) مشترکان تا سقف ۱۰۰ ، ۲۰۰ ، ۳۰۰ و ۴۰۰ کیلووات ساعت به ترتیب ۹۹ هزار ریال، ۱۴۲ هزار ریال، ۱۹۲ هزار ریال و ۲۴۲ هزار ریال تعیین شده است.

حشمتی ادامه داد: همچنین مشترکان در صورت مصرف برق تا سقف های ۵۰۰ ، ۶۰۰ ، ۷۰۰، ۸۰۰ ، ۹۰۰ و هزار کیلووات به ترتیب قبض برق آنها ۶۶۷ هزار ریال، ۹۹۷ هزار ریال، یک میلیون و ۵۴۵ هزار ریال، ۲ میلیون و ۹۴ هزار ریال، ۲ میلیون و ۸۶۴ هزار ریال و سه میلیون و ۶۴۱ هزار ریال محاسبه می‏‎شود.

وی اظهار کرد: از مشترکان انتظار است در سه ماهه زمستان با هدف جلوگیری از افزایش هزینه برق مصرفی راهکارهای موردنیاز برای کاهش مصرف را اجرایی کنند.

حشمتی افزود: استفاده از ظرفیت نور طبیعی خورشید برای روشنایی منزل، بکارگیری پنچره های دوجداره برای جلوگیری از هدر رفت گرمای اتاق ها، استفاده از لامپ های کم مصرف، استفاده از دستگاه های برقی دارای رده انرژی استاندارد، عدم استفاده از آب گرمکن های برقی، هیتر برقی از جمله راهکارهای موثر در کاهش تعرفه برق در فصل زمستان به شمار می رود.

وی اظهار کرد: استان بوشهر امسال با مصرف بهینه عبور موفقی از پیک بار تابستان داشت که این مهم بدون تردید برای زمستان نیز قابلیت تکرار دارد.

حشمتی افزود: شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در موضوع مصرف هیچگاه به دنبال محدودیت نبوده و تنها تلاش دارد تا مشترکان با مدیریت مصرف خود از هدردادن انرژی جلوگیری کنند.

دیدگاه خود را بنویسید