سر خط خبرها:

نجات ۹ گردشگر نوروزی از خطر غرق در آب‌های بوشهر

فکرشهر: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با حضور به موقع شناور مقابله با آلودگی دریایی با قابلیت امداد و نجات دریایی، ۹ گردشگر نوروزی از خطر غرق در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.

به گزارش فکرشهر و به نقل از روابط عمومی، محمد شکیبی نسب اظهار داشت: پیرو اعلام اضطرار قایقی تفریحی به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر به گل نشستن در آب‌های این محدوده، شناور مقابله با آلودگی دریایی به عنوان نزدیک‌ترین شناور به موقعیت حادثه برای امدادرسانی گردشگران اعزام شد.

وی بیان کرد: شناور اعزامی در کمترین زمان ممکن و پس از گذشته ۱۰ دقیقه به موقعیت اعلام شده رسید و ۹ گردشگر قایق به گل نشسته را نجات دادند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گفت: شناور مقابله با آلودگی پس از رسیدن به اسکله ۹ گردشگر نجات یافته را تحویل مسئولان مربوطه داد.

شکیبی نسب افزود: همزمان با اجرای طرح گردشگری دریایی نوروزی، ۶ شناور ناجی و ۶ شناور همیار ناجی در سواحل بوشهر در آماده باش کامل قرار گرفتند تا امنیت گردشگران نوروزی را به صورت تمام و کمال تامین کنند.

وی تاکید کرد: با وجود تمامی تمهیدات اندیشیده شده گردشگران نوروزی نیز باید رعایت نکته‌های ایمنی لازم داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ و ناگوار در این ایام باشیم.

 گردشگران دریایی در صورت وقوع هر گونه حادثه دریایی می‌توانند با برقراری ارتباط با سامانه تلفنی ۱۵۵۰ از شناور‌های ناجی و همیار ناجی درخواست امدادرسانی کنند.

دیدگاه خود را بنویسید