سر خط خبرها:
استاندار بوشهر:

فتح خرمشهر یک روز ماندگار در تاریخ جهان است

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: فتح خرمشهر یک روز ماندگار در تاریخ جهان و یک نقطه عطف در ایران اسلامی است.

به گزارش فکرشهر به نقل از مهر، احمد محمدی‌زاده صبح چهارشنبه در مراسم گرامیداشت فتح خرمشهر در بوشهر با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس با تشریح گوشه‌ای از این عملیات، اظهار داشت: خرمشهر مهمترین شهر ایران در خط مرزی ایران و عراق قرار دارد و صدام در حمله به ایران قصد داشت با اشغال خرمشهر بر اروند رود تسلط یابد.

وی با بیان اینکه در آغازین روزهای جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق اقدام به تصرف خرمشهر کرد گفت: تصرف خرمشهر با مقاومت همه جانبه سپاه، ارتش، تکاوران نیروی دریایی ارتش و نیروهای مردمی ۳۴ روز به طول انجامید.

استاندار بوشهر مقاومت خرمشهر را یک حماسه ماندگار در تاریخ ایران اسلامی دانست و بیان کرد: فتح خرمشهر یک روز ماندگار در تاریخ جهان و یک نقطه عطف در ایران اسلامی است.

وی وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، بسیج را پس از عزل بنی‌صدر از پست فرماندهی کل قوا دانست و خاطرنشان کرد: با ایجاد وحدت نیروهای مسلح امکان پس‌گیری خرمشهر شکل گرفت و طرح‌های مهمی ارائه و اجرایی شد.

محمدی‌زاده عملیات‌های فتح‌المبین، ثامن‌الائمه، طریق‌القدس و بیت‌المقدس را برشمرد و بیان کرد: در عملیات بیت‌المقدس ۵ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع سرزمین اشغال شده، با عملیات نیروهای مسلح از دست رژیم بعث عراق خارج شد و به ایران اسلامی برگشت.

وی با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس در سال ۱۳۶۱ در اوج گرما انجام شد خاطرنشان کرد: خرمشهر قهرمان در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس باز پس گرفته شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در این عملیات شش هزار نفر شهید شدند، تصریح کرد: بیش از ۱۶ هزار نفر از نیروهای رژیم بعث عراق در این عملیات کشته شدند و ۱۹ هزار نفر هم به اسارت درآمدند.

محمدی‌زاده فتح خرمشهر را اوج اقتدار ملت ایران دانست و بیان کرد: فتح خرمشهر نشان داد که چگونه خداوند با اراده خود و با مجاهدت نیروهای مسلح، جبهه حق علیه باطل پیروز می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید