سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار سبک زندگی
کد خبر: ۲۰۰۰۶۶۹
جمعه ۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۲

فکرشهر: یک زن وقتی به چهل و پنجاه سالگی می‌رسد مرحله بزرگی را پشت سر می‌گذارد. یائسگی یک مرحله بیولوژیکی طبیعی است که در آن تغییرات زیادی در بدن، اشتها و هورمون‌های زن ایجاد می‌کند. در دوران یائسگی، سطح استروژن در بدن کاهش می‌یابد که ممکن است منجر به افزایش چربی شود.

به گزارش فکرشهر از سلامتی، کاهش متابولیسم شما با افزایش سن طبیعی است. بعد از رسیدن به سن ۳۰ سالگی سرعت آن کاهش می‌یابد و با افزایش سن به کندی ادامه می‌یابد. اگر به درستی غذا نمی‌خورید و به طور مکرر ورزش می‌کنید، می‌تواند منجر به افزایش وزن شود و کاهش آن دشوار است.

با افزایش سن، خوابیدن در طول شب دشوارتر می‌شود. این یک موضوع سنی است. برای خوابیدن بیش از ۵ یا ۶ ساعت ممکن است مجبور باشید سخت کار کنید. کمبود خواب نیز می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

به دلیل افزایش سن، سطح انرژی شما ممکن است کاهش یابد و ممکن است تمام روز خود را به کاری بگذرانید که منجر به یک سبک زندگی کاملاً بی تحرک شود. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، باید یک سبک زندگی فعال داشته باشید، به این معنی که بدن شما باید حداقل سه روز در هفته به باشگاه برود.

افزایش سن منجر به از دست دادن عضلات می‌شود و این می‌تواند منجر به افزایش چربی نیز شود. بنابراین، برای جلوگیری از این امر، باید باشگاه رفتن را ادامه دهید.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر