جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۱۲۶۰
شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲

فکرشهر: امام جمعه بوشهر با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در مرکز استان بوشهر گفت: بومی‌گزینی جوانان به شکل واقعی در استخدام جوانان استان بوشهر در صنایع و شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت مراعات شود.

به گزارش فکرشهر از صداوسیما، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه شهر بوشهر با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: نرخ رشد اقتصادی در حوزه دریاپایه باید ۲ برابر رشد دیگر مکان‌ها و جغرافیا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: ظرفیت این استان در حوزه دریامحور فوق العاده و مطالعات زیادی نیز در این بخش انجام شده که می‌تواند آغازی بر کار‌های بزرگ در استان شود.

صفایی بوشهری افزود: استان بوشهر بیشترین مرز آبی با خلیج فارس دارد و اکنون نباید اقتصادش این‌گونه باشد.

وی افزود: در دولت سیزدهم و با همت مسئولان استان در مسیر توسعه اقتصادی دریامحور اهتمام بسیار خوبی ایجاد شده که این روند نویدبخش رشد اقتصادی استان است.

صفایی بوشهری همچنین با گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: گسترش کتاب و کتاب خوانی در هر منطقه بیانگر رشد فرهنگی جامعه است چرا که یک کتاب خلاصه یک عمر پژوهش و تحقیق نویسنده است که به صورت چکیده‌ای ارزشمند و گرانبها در قالب کتاب به جامعه ارزانی می‌شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه انتظار می‎‌رود ایجاد زیرساخت کتابخانه استاندارد، نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی، اعطای تسهیلات لازم به ناشران برای تولید کتاب‌های مناسب و به روز و حمایت مادی و معنوی از نویسندگان انجام شود تا از این طریق فرهنگ تولید و خوانش کتاب بیش از پیش رشد پیدا کند.

صفایی بوشهری همچنین با اشاره به در پیش بودن یادواره شهدای شهرستان بوشهر عنوان کرد: این یادآوره سال‌ها برگزار نشده بود از این رو انتظار می‌‎رود تمام مسئولان و مردم همکاری لازم برای برگزاری یادواره‌ای در خور شان شهدا را داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به آزمون استخدامی حوزه وزارت نفت در استان بوشهر اظهار کرد: باید طبق موازین عمومی سازمان استخدامی کشور به این موضوع نگاه شود تا از این طریق جوانان بومی بیشتری در آزمون‌های این چنینی پذیرفته شود.

صفایی بوشهری عنوان کرد: در عرصه آزمون‌های استخدامی نکاتی وجود دارد که با بکارگیری آن‌ها بدون تردید زمینه پذیرش شمار بیشتری از بومی‌ها فراهم می‌‎شود.

وی عنوان کرد: توسعه رشته‌های مدنظر برای شرکت در آزمون از دیگر راهکار‌هایی است که می‌توان با اضافه کردن رشته‌های مرتبط به افزایش ظرفیت اشتغال بومی‌ها کمک کرد.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: همچین باید رعایت بومی‌گزینی به شکل واقعی انجام شود و مسئولان وزارت نفت به عنوان متکفل آزمون استخدامی مراعات جوانان بومی را داشته باشند تا وقتی محل فعالیت صنعت و برگزاری آزمون در استان بوشهر است جوانان بیشتری دارای فرصت شغلی شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر