شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۱۳۱۷
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷

فکرشهر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بر لزوم مقابله جدی با پدیده حاشیه نشینی در استان بوشهر تاکید کرد.

به گزارش فکرشهر از استانداری، اکبر پورات در نشست شورای اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: باید در این زمینه متناسب با شرایط هر منطقه برای رفع این معضل اقدامات اساسی صورت گیرد که تاکنون اقداماتی در سطح استان صورت گرفته است، ولی باید با راهکار‌های اساسی معضلات اجتماعی از جمله حاشیه‌نشینی، طلاق و اعتیاد را در جامعه کاهش دهیم.

وی افزود: در راستای ازدواج آسان و فرزندآوری برنامه و اقدامات ارزشمندی از سال گذشته تاکنون در استان صورت پذیرفته و در همین جهت دستگاه‌های مرتبط با این بخش‌ها باید همکاری و حمایت لازم داشته باشند.

پورات گفت: در خصوص پیشگیری از بیماری‌های خاص و کنترل بیماری ایدز در استان آموزش و اطلاع رسانی لازم توسط صدا و سیما و رسانه‌ها صورت گیرد و سازمان‌های مرتبط نیز با دانشگاه علوم پزشکی همکاری نمایند.


وی بر ارتقای کیفیت آرد و نان در نانوایی‌ها و بازدید مستمر از کارخانه‌های آرد در بحث کیفی سازی تاکید کرد و گفت: در همین راستا بازدید از سیلو‌های گندم در استان منظم انجام می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی، صمت، جهاد کشاورزی و غله باید نسبت به کیفی سازی نان مصرفی اقدامات لازم انجام دهند و نظرات جامعه و متخصصین این حوزه در راستای ارتقای کیفیت آرد و نان گرفته شود.

پورات افزود: برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باید به صورت مداوم در سطح استان برگزار شود و در این برنامه‌ها با استفاده از نیرو‌های تخصصی و کاردان شاهد نتایج مثبت باشیم که انتظار می‌رود دستگاه‌های فرهنگی برای این امر مهم پیشگام شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر