جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار سیاست
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۳۴۶
سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸

فکرشهر: سازمان اطلاعات امنیت کره جنوبی اعلام کرد سلاح کشف شده در مراکز حماس در غزه، ساخت کره شمالی است.

به گزارش فکرشهر از عصرایران، سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی امروز دوشنبه استفاده حماس از سلاح ساخت کره شمالی در جنگ با اسرائیل را تایید کرد. این در حالی است که کره شمالی بار‌ها فروش سلاح به حماس را تکذیب کرده است.

خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ) این خبر را منتشر کرده است.

قبل از این شبکه "صدای امریکا" با انتشار گزارش و عکس‌هایی نوشت نیرو‌های حماس از اسلحه "اف ۷ "ساخت کره شمالی استفاده می‌کنند. بر روی این اسلحه حروف و کلمات کره ایی دیده می‌شود.

این اسلحه شبیه آر پی جی است.

سازمان اطلاعات امنیت کره جنوبی می‌گوید این اسلحه کشف شده نزد حماس ساخت کره شمالی است. عکس: توییت خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ)

سلاح کره شمالی در دست نیرو‌های حماس + عکس


سازمان اطلاعات امنیت کره جنوبی در پاسخ به سوال خبرگزاری این کشور درباره این گزارش گفت: بررسی ما گزارش صدای آمریکا، را تایید می‌کند.

سازمان اطلاعات امنیت کره جنوبی ادامه داد گلوله این سلاح ساخت کره شمالی است. قطعات این اسلحه ترکیب می‌شود. در این شرایط به دلیل نیاز به حفط منبع اطلاعات و رعایت روابط دیپلماتیک، از بیان جزئیات بیشتر خودداری می‌کنیم.

ارتش کره جنوبی هم قبل از این گفته بود به نظر می‌رسد کره شمالی و حماس در زمینه معامله سلاح و دیگر زمینه‌های نظامی ارتباط دارند. همچنین ممکن است کره شمالی در حمله علیه همسایه جنوبی از تاکتیک‌های نظامی مشابه حماس علیه اسرائیل یعنی حملات غافلگیرکننده، استفاده کند.

کره شمالی همیشه همسایه جنوبی را به حمله و اشغال خاک آن تهدید می‌کند.

ارتش کره شمالی هم تمرین‌های نظامی را در نزدیکی مرز کره جنوبی برگزار می‌کند. همیشه احتمال آغاز جنگ میان دو طرف وجود دارد. ارتش امریکا برای حمایت از کره جنوبی در برابر همسایه شمالی، در خاک کره جنوبی پایگاه نظامی دارد.

کره جنوبی و شمالی در وضعیت نه جنگ و نه صلح هستند. این دو کشور یکدیگر را به رسمیت نمی‌شناسند و خود را مالک کل شبه جزیره کره می‌دانند.

سازمان اطلاعات امنیت کره جنوبی می‌گوید این اسلحه کشف شده نزد حماس ساخت کره شمالی است. عکس: توییت خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ)

سلاح کره شمالی در دست نیرو‌های حماس + عکس


یک مقام نظامی کره جنوبی هم گفت اسلحه موشک انداز اف -۷ نوعی از موشک‌های شدید انفجار و نام دیگری برای اسلحه آر پی جی ۷ است که کره شمالی آن را تولید می‌کند.

کره شمالی قبل از این، استفاده حماس از سلاح تولیدی این کشور در حملات علیه اسرائیل را رد کرد و این ادعا را "بی اساس و نادرست" دانست. کره شمالی در این زمینه، امریکا را به "ترکیب اتهامات دروغ علیه پیونگ یانگ" متهم کرده بود.

ارتش اسرائیل از ۷ اکتبر / ۱۵ مهر، جنگ علیه غزه و حماس را آغاز کرد که تاکنون ادامه دارد. این جنگ، بیش از ۲۲ هزار کشته به جای گذاشته است. جنگ اسرائیل علیه غزه بعد از حمله غافلگیرکننده حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر اغاز شد. این حمله ۱۲۰۰ کشته در اسرائیل داشت و نیرو‌های حماس ۲۲۰ اسیر گرفتند.

فیلم‌های منتشر شده از جنگ غزه نشان می‌دهد نیرو‌های حماس در شلیک به سمت تانک‌ها و خودرو‌های نظامی اسرائیل در غزه، از اسلحه شبیه آر پی جی یعنی "اف ۷" استفاده می‌کنند.

قبل از این خبر‌هایی هم درباره کشف سلاح تولید چین در مراکز حماس در غزه منتشر شده بود.

دولت امریکا قبل از این کره شمالی را متهم کرده بود به روسیه موشک و سلاح فروخته است. همچنین ارتش روسیه در جنگ علیه اوکراین از موشک‌های ساخت کره شمالی استفاده می‌کند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر