پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
کد خبر: ۲۰۰۳۳۷۲
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲

فکرشهر: پارلمان کره جنوبی قانونی را تصویب کرد که صنعت پرورش گوشت سگ را در این کشور غیرقانونی می‌کند.

به گزارش فکرشهر از عصرایران به نقل از آسوشیتدپرس، پارلمان کره جنوبی روز سه شنبه (امروز) قانون مهمی را تصویب کرد که صنعت رو به افول پرورش گوشت سگ در این کشور را غیرقانونی می‌کند.

این قانون در نهایت با تلاش کارزار‌های گسترده مردمی و انجمن‌های حقوق حیوانات و نگرانی‌ها درباره وجهه بین المللی کره جنوبی، به تصویب مجلس کره جنوبی رسید.

برخی از دامداران پرورش دهنده گوشت سگ از تصویب این قانون خشمگین شدند و اعلام کردند که قصد دارند با برپایی راهپیمایی و تظاهرات درخواست تجدیدنظر در قانون ممنوعیت پرورش و فروش گوشت سگ را به دادگاه قانون اساسی ارایه کنند.

مصرف گوشت سگ، یک خوراک سنتی و قدیمی در شبه جزیره کره است که طی سال‌های گذشته در کره جنوبی نه به صراحت ممنوع و نه قانونی بوده است.

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که افراد بیشتری خواهان ممنوعیت آن هستند و اکثریت مردم کره جنوبی دیگر گوشت سگ نمی‌خورند. اما نظرسنجی‌ها همچنین نشان می‌دهد که از هر ۳ شهروند کره‌جنوبی، یک نفر با وجود اینکه گوشت سگ نمی‌خورد، همچنان با این ممنوعیت مخالف است.

روز سه شنبه، مجلس ملی کره جنوبی لایحه ممنوعیت پرورش و فروش گوشت سگ را با ۲۰۸ رای موافق و بدون رای مخالف به تصویب رساند.
با توجه به اینکه دولت رئیس جمهور "یون سوک یول" از این ممنوعیت حمایت می‌کند، مانعی قانونی برای اجرایی شدن آن وجود نخواهد داشت.

بالاخره صنعت گوشت سگ در کره جنوبی ممنوع شد

این قانون می‌گوید: "این قانون با هدف کمک به تحقق ارزش‌های حقوق حیوانات است که احترام به زندگی و همزیستی هماهنگ بین انسان و حیوانات را دنبال می‌کند. "

این قانون ذبح، پرورش، تجارت و فروش گوشت سگ برای مصرف انسان را از سال ۲۰۲۷ غیرقانونی می‌کند و برای نقض این قانون ۲ تا ۳ سال مجازات زندان در نظر گرفته شده است؛ با این وجود برای خوردن گوشت سگ مجازاتی در این قانون در نظر گرفته نشده است.

این قانون همچنین به دامداران و سایر بخش‌های فعال در صنعت گوشت سگ در کره جنوبی کمک می‌کند تا کسب و کار خود را تعطیل کنند یا به گزینه‌های جایگزین روی بیاورند.

بر اساس این قانون، جزئیات غیرقانونی کردن این صنعت در میان مقامات دولتی، دامداران، کارشناسان و فعالان حقوق حیوانات بررسی خواهد شد.

نهاد " جامعه انسانی بین المللی" Humane Society International تصویب این قانون را "تاریخی" توصیف کرده و از آن حمایت کرده است.

مدیر اجرایی دفتر کره HSI در این باره گفت: "من هرگز فکر نمی‌کردم در طول زندگی‌ام شاهد ممنوعیت صنعت بی رحمانه گوشت سگ در کره جنوبی باشم، اما این پیروزی تاریخی برای حیوانات گواهی بر اشتیاق و عزم جنبش حمایت از حیوانات ما است. "

با این حال، تصویب این قانون مزرعه داران پروش سگ در کره جنوبی را به شدت ناراحت و ناامید کرد.

"سون وون هاک" کشاورز و رهبر یک انجمن کشاورزی در این باره به آسوشیتدپرس گفت: "این یک خشونت دولتی آشکار است، زیرا آن‌ها آزادی انتخاب شغلی را نقض می‌کنند. "

سون گفت که مخالفان این قانون دادخواستی به دادگاه قانون اساسی ارایه خواهند کرد و تجمعاتی را در اعتراض به راه خواهند انداخت. او گفت که کشاورزان روز چهارشنبه برای بحث در مورد سایر اقدامات آینده ملاقات خواهند کرد.

با وجودی که هیچ داده رسمی معتبری در مورد اندازه دقیق صنعت گوشت سگ در کره جنوبی وجود ندارد، اما فعالان و کشاورزان می‌گویند که سالانه صد‌ها هزار سگ برای تامین گوشت در کره جنوبی ذبح می‌شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر