سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۴۰۳
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۱

فکرشهر: استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه کتابفروشی در سطح استان گفت: با حمایت‌های ویژه از فعالان این حوزه زمینه پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان ایجاد کتابفروشی در نقاط مختلف استان بوشهر فراهم شود.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، احمد محمدی‌زاده عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با بیان اینکه زمین ساخت کتابخانه مرکزی عمومی استان تعیین شده است اظهار داشت: برای تسریع در ساخت این پروژه اداره کل راه و شهرسازی نقشه آن تهیه کند.

وی با بیان اینکه اعتبارات ساخت کتابخانه مرکزی استان بوشهر با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأمین می‌شود گفت: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۵۰ درصد هزینه ساخت کتابخانه مرکزی استان از منابع وزارتخانه و نهاد کتابخانه‌های عمومی و ۵۰ درصد دیگر از اعتبارات استانی تأمین می‌شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش اداره کل کتابخانه عمومی استان بوشهر در برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در استان گفت: مرحله دوم این مسابقه در زمینه جهاد تبیین، با رویکرد دهه فجر، نقش امام و مردم در انقلاب اسلامی و عقب‌ماندگی که رژیم منحوس پهلوی در این عرصه ایجاد کرده بود برگزار شود.

محمدی‌زاده دهه فجر یک فرصت مهمی در تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: باید از این فرصت در بخش‌های مختلف در راستای جهاد تبیین استفاده شود.

وی با اشاره به امانت کتاب از کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: باید هدف‌گذاری در امانت کتاب تا پایان سال به ۵۰۰ هزار جلد کتاب افزایش یابد و برای سال آینده ۷۰۰ هزار جلد برای امانت کتاب در نظر گرفته شود.

استاندار بوشهر توسعه کتابخانه‌های مشارکتی در استان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: اطلاعات و منابع کتاب همه کتابخانه‌های استان در بخش‌های مختلف اداری، آموزشی، تخصصی، پژوهشکده‌ها گردآوری شود.

محمدی‌زاده با تاکید بر راه‌اندازی نمایشگاه کتاب در بوشهر با مشارکت کتابفروشی‌های داخلی استان اضافه کرد: برای توسعه کتابفروشی در استان بوشهر حمایت‌های لازم می‌شود و در این راستا تسهیلات کم بهره بانکی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه برای پرداخت متقاضیان این عرصه فراهم شود.

برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در استان بوشهر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر نیز با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در استان بوشهر گفت: در این مسابقه با محوریت ۲ عنوان کتاب «ستاره‌ها چیدنی نیستند» و «بی پرده با حجاب» در دو رده سنی بیش از ۲ هزار نفر ثبت‌نام کردند.

حیدر راهب با بیان اینکه از نفرات برتر روز گذشته تجلیل شد افزود: بیش از ۸۰ میلیون تومان جایزه به نفرات برتر اهدا شد.

وی از برگزاری این مسابقه به‌صورت هر سه یک بار در استان خبر داد و بیان کرد: برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت روایت پیشرفت و موضوع جهاد تبیین و انتخابات در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر به امانت کتاب پرداخت و خاطرنشان کرد: بیشترین امانت کتاب در ۹ ماه امسال در حوزه ادبیات با ۴۲ درصد از کل کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر بوده است.

راهب با بیان اینکه کتابخانه در همه بخش‌های جامعه فعال است گفت: توسعه کتابخانه مشارکتی یکی از برنامه‌های مهم است که در این راستا اقدامات مهمی انجام شده است.

وی با قدردانی از توجه استاندار بوشهر به موضوع توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌های عمومی اضافه کرد: با تعیین زمین برای ساخت کتابخانه مرکزی استان بوشهر در بهترین نقطه شهر بوشهر امیدواریم سال آینده عملیات اجرایی این طرح انجام شود.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر