پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۳۸۸۰
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۰

فکرشهر: استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، جوانان این استان برای فعالیت در حوزه‌های دریایی و شیلاتی مهارت‌افزایی می‌شوند.

به گزارش فکرشهر از مهر، احمد محمدی زاده صبح سه شنبه در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای دریامحور شهرستان دیر اظهار داشت: ارائه آموزش‌های تخصصی به جوانان بومی استان بوشهر، از فاکتور‌های مهم برای ایجاد اشتغال است و باید در تمام شهرستان‌ها، متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل موجود، دوره‌های آموزشی تخصصی توسط فنی و حرفه‌ای برگزار شود.

استاندار بوشهر از افتتاح نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صنایع دریایی، شیلاتی و آبزیان کشور در شهرستان دیر خبر داد و تصریح کرد: این مرکز که دارای استاندارد‌های لازم است، تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

محمدی زاده بیان کرد: این مرکز اکنون بیش از ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه، هزینه شده است.

وی اضافه کرد: نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای صنایع دریایی و شیلاتی کشور با مساحت ۱۱ هزار مترمربع عرصه و ۱۴۰۰ متر مربع اعیان اجرا شده است.

استاندار بوشهر گفت: این مرکز شامل هشت کارگاه آموزشی از جمله کارگاه‌های حوزه شیلاتی، صنایع بندری، مکانیک و الکترونیک و صنایع دستی است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر