جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار حوادث
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۳۸۹
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶

فکرشهر: تردد با خودروی دارای نقص فنی ۷۵ هزار تومان جریمه، ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۶ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در پی دارد.

به گزارش فکرشهر از رکنا، سرهنگ فیروز کشیر معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص بند‌های ۱۰ تا ۱۵ جدول تخلفات حادثه ساز گفت: پلیس به برخی از تخلفات مانند تخلفات حادثه ساز علاوه بر اعمال قانون نمره منفی نیز می‌دهد. این نمره پلیس نمره‌ای ایجابی است و راننده متخلف را به سمت و سویی می‌برد که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر رعایت نماید.

وی افزود: عبور وسایل نقلیه از پیاده رو نیز یکی دیگر از تخلفات حادثه ساز می‌باشد که پلیس بار‌ها در خصوص عدم انجام این تخلف به رانندگان هشدار داده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برای تخلف عبور از پیاده رو مبلغ ۶۵ هزار تومان جریمه و ۵ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۷ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

سرهنگ کشیر افزود: مورد بعدی در جدول تخلفات حادثه ساز، عدم رعایت حق تقدم است که بیشترین تصادفات را نیز در این بخش به خود اختصاص می‌دهد و برای آن ۵۰ هزار تومان جریمه و ۴ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۶ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه که یکی از مهم‌ترین آسیب‌ها را در حین رانندگی به رانندگان می‌زند نیز از جمله تخلفات حادثه ساز است که اگر در سرعت بالای ۶۰ کیلومتر در ساعت باشد ۱۰۰ هزار تومان جریمه و ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۵ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

سرهنگ کشیر افزود: تردد با خودرویی که دارای نقص فنی می‌باشد نیز ۷۵ هزار تومان جریمه و ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۶ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی اعمال خواهد شد.

جرایم جدید رانندگی اعلام شد + جدول

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر