سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۳۹۹
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۷

فکرشهر: مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: در دولت سیزدهم صادرات نفت رشد چشمگیری یافته که نشان از تولید مناسب و در صادرات فعالانه اقدام شده است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، عباس غریبی ظهر امروز در نشست اعضای هیئت مدیره شرکت پایانه‌های نفتی ایران با امام جمعه جزیره خارگ با بیان اینکه این شرکت در خارگ از ظرفیت‌های مهمی در حوزه ذخیره و صادرات نفت خام است اظهار داشت: شرکت پایانه‌های نفتی ایران در خارگ به‌عنوان متولی عملیات دریافت، ذخیره‌سازی و صادرات نفت کشور و دارای تأسیسات و زیرساخت‌های مهم از جمله مخازن، خط لوله و اسکله صادراتی است.

وی توسعه متوازن در کنار انجام مأموریت سازمانی و توجه به جامعه پیرامون صنعت را از تأکیدات وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران دانست و بیان کرد: در وزارت نفت دولت سیزدهم این نگاه پررنگ‌تر شده و برنامه‌های خیلی در توجه به مناطق پیرامونی شده است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه جزیره خارگ دین بزرگی به گردن انقلاب دارد، خاطرنشان کرد: کارکنان صنعت نفت و مردم جزیره خارگ در مقاطع مختلف خوش درخشیدند.

غریبی با بیان اینکه در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ صنعت نفت در خارگ با بستن شیر‌های نفت عملاً خط بطلان بر رژیم شاهنشاهی کشیدند، تصریح کرد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس نیز در بمباران شدید رژیم بعث عراق کارکنان صنعت نفت و مردم خارگ نگذاشتند که جریان صادرات حتی یک روز قطع شود.

وی ادامه داد: کارکنان صنعت نفت و مردم مقاوم خارگ در آن شرایط اقتصادی توانستند اقتصاد کشور را حفظ و از دفاع مقدس پشتیبانی کنند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به نقش صنعت نفت در جریان تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: در دوران تحریم صنعت نفت خوش درخشید و مانع از قطع جریان صادرات نفت شد.

غریبی از افزایش صادرات نفت خام از جزیره خارگ خبر داد و تأکید کرد: در دولت سیزدهم صادرات نفت رشد چشمگیری کرده که نشان از تولید خوب و اینکه در صادرات فعالانه و هنرمندانه اقدام شده است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر