سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۴۱۳
سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳

فکرشهر: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر مسابقات قرآنی روستایی و عشایری استان بوشهر با حضور ۱۰۵ نفر از جوانان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی عصر دوشنبه در آیین برگزاری مسابقات قرآنی روستایی و عشایری استان بوشهر در تنگستان پیروزی انقلاب اسلامی را آغاز شکوفایی قرآن و احیا اسلام ناب محمدی (ص) دانست و اظهار داشت: امام راحل بر توجه جوانان و نوجوانان به انس با قرآن کریم تأکیدات فراوانی داشته‌اند چراکه انس با قرآن راه سعادت و کمال برای انسان از جهات گوناگون فراهم می‌کند.

امام جمعه موقت بوشهر برگزاری محفل قرآنی ویژه اقشار جوان و نوجوان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: برای ترویج فرهنگ قرآنی برنامه‌های مختلف فرهنگی برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها مسابقات قرآنی است.

رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر استان بوشهر با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی روستایی و عشایری در استان گفت: در این راستا این مسابقه در رشته‌های حفظ، قرائت، اذان، ترتیل، قرائت تقلیدی با حضور اقشار مردم برگزار شد.

مسئول حوزه نمایندگی، ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: مسابقات قرآنی روستایی و عشایری استان بوشهر با حضور ۱۰۵ نفر از اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این مسابقه اغلب نوجوانان و جوانان خواهر و برادر حضور داشتند خاطرنشان کرد: افراد برگزیده این مسابقه استانی به مرحله منطقه‌ای راه یافتند که پس از شرکت در مسابقات منطقه‌ای، برگزیدگان به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر