پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۴۴۵۸
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰

فکرشهر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از افتتاح و آغاز ساخت ۱۰۸ طرح اقتصادی در استان خبر داد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری این طرح‌ها ۱۳۱ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، علی باستین شامگاه سه شنبه در آیین افتتاح طرح‌های اقتصادی و صنعتی در دشتی با بیان اینکه در دهه مبارک فجر ۱۰۸ طرح اقتصادی افتتاح و یا عملیات اجرایی آن‌ها در سطح استان بوشهر آغاز شده است، اظهار داشت: میزان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها ۱۳۱ هزار میلیارد تومان است که نشان از جایگاه بخش خصوصی در عرصه سرمایه‌گذاری است.

وی اضافه کرد: از این میزان سرمایه‌گذاری ۱۳۱ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است و در واقع ۹۰ درصد از اقتصاد استان بوشهر در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر مجموع اشتغال‌زایی این طرح‌ها را ۴ هزار و ۸۵۰ فرصت شغلی دانست و تصریح کرد: در طرح‌های افتتاحیه حوزه اقتصادی استان بوشهر در ایام‌الله دهه فجر ۳ هزار و ۴۴ نفر مشغول به کار شدند و در آغاز ساخت طرح‌های اقتصادی که یک تا سه سال تکمیل می‌شود یک‌هزار و ۸۶ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود.

باستین با بیان اینکه دولت در استان بوشهر در ۱۰ روز دهه فجر امسال هر روز ۱۸۰ پروژه عمرانی یا اقتصادی افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌کند اضافه کرد: استان بوشهر در افتتاح طرح‌های اقتصادی بخش خصوصی و غیردولتی در ایام دهه فجر سال گذشته رتبه نخست کشور کسب کرد. هر طرحی که افتتاح می‌شود یکی از سنگر‌های دشمن نابود و ناامیدی در دشمنان و امیدواری در ملت ایران متبلور می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از ساخت شهرک صنایع پایین دستی حوزه آهک در دشتی خبر داد و بیان کرد: صنایع پایین دستی آهکی در تولید انواع محصولات رنگ، فولاد، صنایع فلزی، پزشکی، مواد غذایی و دیگر عرصه‌ها نقش دارد.

باستین ارتباط صنعت و دانشگاه در استان بوشهر را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: ساخت کارخانه تولید سلو‌ل‌های برق خورشیدی با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیون دلار در دشتی در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر