پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۰۶۲
سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷

فکرشهر: مدیرکل صمت استان بوشهر گفت: در اجرا طرح‌های نظارتی و بازرسی ویژه ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ۲۰۰ پرونده تخلف به ارزش ۴ میلیارد ریال در این استان تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

به گزارش فکرشهر از روابط عمومی، مهدی صفوی، با بیان اینکه طرح ویژه نظارتی ایام پایانی سال، نوروز و ماه مبارک رمضان از ۱۵ اسفند آغاز شد اظهار داشت: این طرح با مشارکت دستگاه‌های مختلف از جمله جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، اماکن نیروی انتظامی، بسیج اصناف، مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل میراث فرهنگی و تعزیرات حکومتی برای کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از تخلف صنفی اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این برنامه نظارتی و بازرسی در قالب طرح ۱۰ در ۱۰ اجرایی شد گفت: در این طرح نظارتی به‌صورت همزمان ۱۰ گشت مشترک در ۱۰ شهرستان استان بوشهر با مشارکت دستگاه‌های مختلف نحوه عرضه کالا و خدمات و وضعیت قیمت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

صفوی با اشاره به تشکیل یک‌هزار و ۳۶۱ گشت مشترک بازرسی تا دهه نخست فروردین خاطرنشان کرد: تا ۱۰ فروردین ۲۰۰ پرونده تعزیری برای صنوف متخلف به ارزش حدود ۴ میلیارد ریال تشکیل شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر بررسی وضعیت عرضه کالا و خدمات در واحد‌های صنفی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: صنوف متخلف که جرایم گرانفروشی، عدم درج قیمت، تداخل صنفی، عدم ارائه فاکتور، بی‌توجهی به موارد بهداشتی داشتند پرونده‌های آنان برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی بوشهر ارجاع شده است.

صفوی از استمرار نظارت در سطح بازار، اجرا گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت خبر داد و بیان کرد: گشت‌های مشترک نظارتی با همکاری دستگاه‌های یاد شده همچنان ادامه دارد برخورد با متخلفان در دستور کار قرار دارد.

وی تماس ۱۲۴ را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: هرگونه تخلف صنفی از جمله گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم عرضه صحیح کالا، احتکار، عدم صدور فاکتور خرید و سایر تخلفات از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ مرکز پاسخگویی به گزارش‌های مردمی مورد رسیدگی و بررسی قرار می‌گیرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر