شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۲۱۸
سه‌شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷

فکرشهر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تسریع در اجرا شبکه‌گذاری طرح فاضلاب مرکز استان گفت: در این راستا ۵۳۳ میلیارد ریال اعتبار ملی به این پروژه تخصیص یافت است.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، ابوالحسن عالی در آیین انعقاد قرارداد تسهیلات اعتباری ماده ۵۶ فاضلاب شهر بوشهر با بانک ملت برای تسریع اجرایی شدن شبکه‌گذاری فاضلاب بوشهر با تجلیل از همکاری مدیر عامل این بانک به عنوان بانک پیشتاز در اجرا پروژه شبکه فاضلاب محلات جنوبی شهر بوشهر اظهار داشت: تفاهم‌نامه پرداخت تسهیلات اعتباری ماده ۵۶ بانک ملت به پیمانکار برای اجرا شبکه و خط انتقال فاضلاب مناطق جنوبی شهر در آذرماه سال پیش در حضور استاندار استان به امضا رسید، پس از دریافت مجوز‌های لازم از وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و بانک مرکزی امروز قرارداد آن به تأیید طرفین رسید.

وی ورود بانک ملت برای تأمین اعتبار این پروژه ارزشمند با رویکرد جبران بخشی از عقب‌ماندگی شبکه‌گذاری در محلات جنوبی شهر بوشهر را بسیار ارزشمند و قابل تقدیر دانست و تأکید کرد: پروژه اجرا شبکه جمع‌آوری، ایستگاه‌های پمپاژ و خط انتقال اصلی فاضلاب منطقه جنوب شرقی شهر بوشهر شامل محلات تنگک‌ها در سال گذشته آغاز شده که اکنون پیشرفت فیزیکی پروژه حدود ۷ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اعتبار مصوب این طرح در سال ۱۴۰۲ را یک‌هزار و ۷۶ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: از این میزان اعتبار مصوب تا پایان سال قبل ۵۳۳ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

عالی پیشرفت فیزیکی طرح احداث شبکه فاضلاب شهر بوشهر را ۶۳ درصد دانست و اضافه کرد: احداث شبکه فاضلاب در محلات شمالی شهر بوشهر در مرحله پایانی قرار دارد و اکنون عمده حجم کار در محلات جنوبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی شبکه جمع‌آوری فاضلاب مناطق جنوبی بوشهر در مجموع با ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در شهریور سال گذشته عملیاتی شده است گفت: مدت زمان اجرا این طرح ۲ سال طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طول شبکه مرحله اول پروژه فاضلاب مناطق جنوبی شهر بوشهر را ۹۰ کیلومتر دانست و خاطرنشان کرد: این طرح دارای ۳ ایستگاه پمپاژ فاضلاب است که اعتبار آن از محل منابع عمومی، تهاتر نفت و ماده ۵۶ تأمین خواهد شد.

عالی عنوان کرد: هدف اصلی از احداث این پروژه دفع صحیح و بهداشتی فاضلاب مناطق جنوبی بوشهر به عنوان یکی از مطالبات دیرینه ساکنان این محلات است.

وی افزود: در دولت سیزدهم به احداث شبکه فاضلاب شهر‌های ساحلی توجهی ویژه‌ای شده و این مهم در شهر‌های بوشهر، گناوه و دیلم به‌خوبی در مسیر تحقق قرار دارد.

در پایان جلسه عالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان به پاس همکاری و مساعدت بانک ملت در اجرا پروژه فاضلاب محلات جنوبی از مسلم مختاری مدیرعامل این بانک در استان تجلیل کرد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر