سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۳۴۶
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۵

فکرشهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از پرداخت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به هنرمندان استان خبر داد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، عبدالرحیم افروغ در نشست با هنرمندان انقلابی استان بوشهر با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به حوزه هنر و هنرمندان دارد اظهار داشت: این دوران روز‌های طلایی برای فرهنگ و هنر کشور محسوب می‌شود که با مجاهدت دولت سیزدهم محقق شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳ مجموعه تئاتر در استان بوشهر گفت: هنرمندان در عرصه موسیقی در سطح کشور خوش درخشیده‌اند و در نمایشگاه ملی هنرمندان استان آثار مهمی ارائه کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر حمایت از هنرمندان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به هنرمندان استان بوشهر از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ در رشته‌های گوناگون از جمله مشاغل خانگی پرداخت شد.

افروغ با اشاره به عضویت حدود یک‌هزار هنرمند استان بوشهر در صندوق اعتباری هنر گفت: قرارگاه شهید آوینی با هدف تهیه، تولید و حمایت از طرح‌های فرهنگی هنری تشکیل شده و فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه جایزه ادبی فایز در دولت مصوب و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب شده است، تصریح کرد: نشست شب شعر غزه، شروه‌خوانی از برنامه‌های این عرصه است.

اجرای ۲۰ برنامه شاخص در سطح استان

عبدالله شاهینی هم با اشاره به اینکه تا ۲۷ فروردین به عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده است گفت: در این هفته ۲۰ برنامه شاخص در سطح استان در هفته هنر انقلاب اسلامی تدوین و عملیاتی شده است.

وی، معرفی چهره برتر هنر انقلاب اسلامی در ۷ رشته هنری و ۲ حوزه مقاومت و فلسطین را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: آثار هنری ۳۰۰ نفر از هنرمندان پس از داوری در ۲ مرحله چهره‌های برتر روز چهارشنبه هفته جاری معرفی می‌شوند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به نقش هنرمندان در جامعه و جهاد تبیین ادامه داد: هنر باید با آرمان‌های انقلاب اسلامی و اسلام، نسبت داشته باشد و راه شناخت هنر اسلامی توجه به دیدگاه‌های حضرت امام راحل در این بخش است.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر