سه‌شنبه ۰۵ تير ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۳۶۴
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۰

فکرشهر: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: تاکنون ۴۲ میلیارد تومان زکات فطریه و کفاره در استان جذب و بین بیماران صعب‌العلاج و سرطانی، ایتام و دیگر نیازمندان استان توزیع شده است.

به گزارش فکرشهر، عباس روشن در گفت وگو با تسنیم، با قدردانی از مشارکت مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر در توجه به حل مشکلات مددجویان و نیازمندان جامعه اظهار داشت: مردم خیرخواه و نیکوکار استان بوشهر در عرصه رسیدگی به افراد مستضعف و نیازمند جامعه خدمات قابل توجهی در بخش‌های مختلف نقدی، کالایی، ساخت و تعمیر مسکن و تأمین تجهیزات مختلف دارند که درخور تحسین است.

وی از وصول ۱۳۸.۵ میلیارد تومان زکات توسط مردم نیکوکار استان در سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: از این میزان وصول زکات، ۴۰ میلیارد تومان زکات فطره و ۹۸.۵ میلیارد زکات واجب و مستحب و ۲۴ درصد آن مربوط به کمیته امداد استان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر به پرداخت زکات فطره به این نهاد خبر داد و اضافه کرد: سهم امداد از وصول زکات فطریه سال گذشته معادل ۸۰۰ میلیون بود که امسال افزایش قابل توجهی یافت. در وصول زکات فطره سال جاری تاکنون، مبلغ یک میلیارد و ۲۵۴ میلیون به‌صورت نقد و کالا جذب توسط پایگاه‌های کمیته امداد استان بوشهر جذب و بین نیازمندان از جمله بیماران صعب‌العلاج و سرطانی، ایتام و نیازمندان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۵۳۰ پایگاه به‌صورت ثابت و سیار در جذب زکات فطریه در استان بوشهر توسط کمیته امداد استان بوشهر راه‌اندازی شد گفت: همچنین نحوه پرداخت سرفصل فطریه عام، سادات و کفاره در اختیار مردم قرار گرفت و از طرفی با همکاری مدارس استان بوشهر ۶۰ هزار پاکت جذب زکات فطریه بین دانش‌آموزان استان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه پاکت پرداخت زکات فطره در این هفته جمع‌آوری می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود افزون بر ۱۸ میلیارد ریال زکات فطریه تحویل کمیته امداد امام (ره) شود. در دبیرخانه شورای زکات استان بوشهر پیش‌بینی شده است که مبلغ ۴۵ میلیارد تومان زکات فطریه توسط مردم مؤمن و نیکوکار استان به نیازمندان پرداخت شود.

وی بیان کرد: بر اساس آمار اعلام شده توسط شورا‌های زکات، دهیاران، بانیان مساجد و سایر مؤسسات و خیریه‌ها در سطح استان تاکنون افزون بر ۴۲ میلیارد تومان زکات فطریه و کفارات توسط مردم به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر ضمن تقدیر از خیریه‌ها، مؤسسات شورا‌های زکات، بانیان مساجد، روحانیون و نانوایی‌های فعال در جذب زکات فطریه و کفارات گفت: آمار نهایی وصول زکات فطریه متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

روشن، با بیان اینکه پایانه پرداخت زکات فطره نانوایی‌های استان تا پایان هفته جاری فعال است، گفت: کسانی که تاکنون موفق به پرداخت زکات فطریه خود نشده‌اند می‌توانند، از طریق کد دستوری #۵*۰۷۷*۸۸۷۷*، شماره کارت‌های مجازی و یا با مراجعه به دفاتر کمیته امداد امام (ره) زکات فطریه و کفاره خود پرداخت کنند.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر