سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
جستجو
آخرین اخبار استان بوشهر
مطالب بیشتر
کد خبر: ۲۰۰۶۵۹۲
پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۰۲

فکرشهر: ساخت پروژه ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سازمان انرژی ایران در بوشهر با حضور معاون رئیس جمهور آغاز شد.

به گزارش فکرشهر از تسنیم، با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، عملیات اجرایی ساخت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۱۰۷ هکتار آغاز شد.

محمد اسلامی در آغاز ساخت این واحد‌های مسکونی با اشاره به تحقق وعده داده شده برای کارکنان انرژی اتمی از جمله مجموعه نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: برنامه ما در بوشهر این بوده که کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر فاقد مسکن از نعمت مسکن برخوردار شوند.

دانشجویان رشته هسته‌ای باید ۱۰ برابر شود

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه طرح این سازمان در کشور سراسری است گفت: این هدف‌گذاری بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری که داشتند محقق شد چراکه معظم‌له فرمودند دانشجویان رشته هسته‌ای باید ۱۰ برابر شود یعنی اندازه سازمان ما به‌صورت تصاعدی تغییر می‌کند، زیرا عرصه‌ها و فعالیت‌های گوناگونی در حوزه هسته‌ای در سطح کشور طبق اهداف کمی و کیفی در دستور کار داریم و بر اساس آن باید دغدغه بزرگ مسکن را از کارکنان، محققان و کارشناسان این مجموعه بزداییم.

معاون رئیس جمهور با قدردانی از مدیرعامل نیروگاه اتمی و مجری طرح‌های ساخت ۲ واحد نیروگاه جدید در بوشهر گفت: همه ظرفیت‌ها برای تکمیل این واحد‌های مسکونی بکارگیری می‌شود تا بر اساس برنامه زمانبندی تکمیل شود.

ساخت شهرک جدید در بوشهر

احمد محمدی‌زاده هم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر از توسعه همه جانبه استان خبر داد و اظهار داشت: این استان در ابعاد گوناگون در حال رشد و پیشرفت است.

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش جمعیت از ساخت شهرک جدید در حاشیه مرکز شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: با توجه به کمبود زمین مسکونی در مرکز استان، ساخت شهرک جدید در بوشهر در قالب نهضت ملی مسکن آغاز شده است.

وی پیروزی مومنان بر کفار را از وعده‌های الهی دانست و بیان کرد: با وجود تلاش دشمنان در راس آن آمریکا و کودک‌کشان صهیونیستی در نشان دادن ناکارآمدی انقلاب اسلامی، شاهد تسریع در روند توسعه و پیشرفت و عمران آبادانی در ابعاد گوناگون هستیم.

محمدی‌زاده با اشاره به پیروزی وعده صادق نیرو‌های مسلح پرداخت و اضافه کرد: به لطف خداوند متعال و برکت شهیدان اتفاق بزرگی رقم خورده و دشمنان ذلیل و ناتوان شده‌اند و رژیم صهیونیستی رو به فروپاشی است.

۵۰ هزار نفر در این محدوده اسکان پیدا می‌کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر هم با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سازمان انرژی اتمی در بوشهر خاطرنشان کرد: در یک رویکردی ارزشمند با نگاه بلند استاندار و همراهی وزارت راه و شهرسازی، ۴۴۶ هکتار از اراضی محدوده شهر بوشهر در مسیر محله‌های تنگک - عالیشهر به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یافت.

محمدهادی رستمیان افزود: در این محدوده در کنار ساخت واحد‌های مسکونی، سرانه‌های مختلف فضا‌های آموزشی، بهداشتی، سبز و ورزشی طراحی شده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت واحد‌های مسکونی این منطقه نقشه‌های معماری متفاوتی تدوین و طراحی شده گفت: با ظرفیت موجود برای ساخت حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی جمعیت ۵۰ هزار نفر در این محدوده اسکان پیدا می‌کنند.

تولید ۶۵ میلیون مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر

رضا بنازاده هم با اشاره به اینکه نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون بیش از ۶۵ میلیون مگاوات ساعت برق تولید کرده است گفت: این میزان تولید برق در مناطق مختلف کشور استفاده شده است.

رئیس بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به ساخت ۲ واحد نیروگاه اتمی نیز در کنار واحد نخست نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: با تکمیل آن‌ها ظرفیت تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر سه برابر می‌شود.

وی ساخت سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی سازمان انرژی اتمی در بوشهر را اقدامی ارزشمند و راهبردی دانست و بیان کرد: با توجه به اهمیتی که دارد ارمغان‌آور عمرانی و آبادانی در محدوده این شهر خواهد شد.

ارسال نظر
آخرین اخبار
مطالب بیشتر